https://www.vffoto.com
Země

Fotofiltry VFFOTO pomáhají ÚHKT

Rozhodli jsme se podpořit jeden konkrétní díleček našeho českého zdravotnictví. Ten, který neplní pravidelně první stránky tisku, nebývá často v palcových titulcích. Pomáhá ale těm nejohroženějším.

Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze poskytuje specializovanou léčbu pacientům s poruchami krvetvorby.

Fotofiltry VFFOTO věnují  ÚHKT 10 % ze svého obratu (bez DPH) od koncových zákazníků e-shopu www.vffoto.com za měsíc duben. Ústav hematologie a krevní transfuze obdrží tento dar bankovním převodem v pondělí 4. května 2020  na základě darovací smlouvy.  

Dubnem naše pomoc nekončí. V období od května 2020 do 31.12.2020 fotofiltry VFFOTO  věnují 2% z obratu internetového obchodu ( bez DPH)  tomuto ústavu. 


Na co konkrétního byla tato dubnová pomoc využita?

Díky daru fotofiltrů VFFOTO se mohly zavézt speciální léky imobilnímu pacientovi (hemofilik) až do Pardubic. 

Hemofilie je genetický podmíněné onemocnění projevující se poruchou srážlivosti krve, což se navenek projevuje chorobnou krvácivostí - krevními výrony  do svalů či kloubů a omezenou schopností organismu zastavit krvácení. 

Základem léčby hemofilie je injekční aplikace koncentrátu srážejícího faktoru, který v krvi osob s hemofilií chybí. U každého pacienta  je léčba individuální v závislosti na závažnosti onemocnění a aktuální hladině srážecího faktoru v krvi. Injekční aplikaci je možné provádět i v domácím prostředí. 

V České republice je zřízeno celkem osm hemofilických center s komplexní léčbou. Vedoucím vědeckým, diagnostickým a terapeutickým pracoviště je Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze s mezinárodním renomé.   


Další finanční prostředky byly věnovány na nákup židlí do denního stacionáře ÚHKT. 

Díky tomuto mohou pacienti, příbuzní i personál  příjemněji trávit čas při čekání na léčbu v denním stacionáři ÚHKT.

Stacionář umožňuje podávat pacientům transfuze, infuze léčebné cytostatické kůry a jiné složité léčebné procedury a na noc se vracet domů. Při narůstajícím počtu pacientů je tak důležitost " denní nemocnice" velmi vysoká.

Denní stacionář je tvořen 11 lůžky a třemi oddělenými boxy. Všechna tato lůžka je možné připojit  na monitorovací techniku, včetně přívodu kyslíku a stlačeného vzduchu. Samozřejmostí jsou bezbarierové vstupy a vlastní sociální zařízení pro pacienty. 
  

Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.