Přihlášení

0
Košík
CZK
Výrobky VFFOTO Značení fotografických filtrů VFFOTO Značení Night Sky filtrů VFFOTO

Značení Night Sky filtrů VFFOTO

Night Sky filtr („night sky“ – „noční nebe“)

Speciální filtr na bázi didymiového skla pro fotografy krajiny s hvězdnou oblohou či nočního města v umělém osvětlení. Jako didymiový se označuje filtr ze skla zušlechtěného přídavkem didymia (což je směs dvou prvků, neodymu a praseodymu, namíchaných v určitém poměru). Toto sklo dokáže selektivně zachytit podstatnou část procházejícího světla o vlnové délce kolem 580–590 nm, tedy žlutou až oranžovou složku spektra. .

Prakticky Night Sky filtr odstraní přebytek žlutého světelného smogu, tím fotografie získají věrnější barvy, obloha ztmavne a zvýrazní se hvězdy. A to dokonce i v oblastech s výraznějším světelným znečištěním.. Primárně je Night Sky filtr určený k fotografování snímků noční krajiny či měst. Odfiltrováním žlutého světla posunuje barvy trochu ke studenějším odstínům a ubírá 1/3–1/2 EV z procházejícího světla. Kromě nočního fotografování Night Sky filtr využijete i pro působivé denní snímky v podzimním ladění. Zvýrazní zářivé odstíny zejména červené barvy a ubere přemíru žlutých.

Značení:

VFFOTO - označení výrobce

MAGNETIC SYSTEM - označení systému magnetických filtrů, které na objektivu drží jen magnetickou silou, bez šroubování.

NIGHT SKY FILTER - („night sky“ – „noční nebe“) - označení typu filtru.

GS - označení řady GOLDEN SERIES. To vůbec nejlepší, co VFFOTO dokáže nabídnout. Night Sky filtry v profesionální kvalitě, ze špičkového optického skla , s minimálním barevným posunem a s nejlepšími možnými antireflexními vrstvami i nanovrstvami proti špíně a pro snadné čištění. Samozřejmostí je hydrofobní úprava povrchu skla, díky které se případné kapky vody nerozlijí do loužiček, ale tvoří kuličky, které ze skla buď sklouznou samy anebo je stačí odfouknout.

Průměr závitu filtru ve formátu XX mm. Za XX dosaďte konkrétní číslo, např. 77. Šroubovací filtr 77 mm tedy bude kompatibilní se všemi objektivy se standardním metrickým závitem objektivů o průměru 77 mm a stoupání 0,75.


Podrobně se o značení podle jednotlivých typů filtrů dozvíte na odkazech:

Značení UV filtrů VFFOTO

Značení polarizačních filtrů VFFOTO

Značení ND filtrů VFFOTO

Značení variabilních ND filtrů VFFOTO

Značení přechodových filtrů VFFOTO

Značení Night Sky filtrů VFFOTO

Značení magnetických redukcí (Step Up ringů) VFFOTO