https://www.vffoto.com

12 dobrých důvodů proč volit magnetické filtry VFFOTO + 1 k tomu navíc

06.01.2022

1) Rychlá výměna

Magnetický filtr VFFOTO bleskurychle nasadíte přiložením k adaptéru a stejně rychle sundáte jen prsty, bez pomůcek.

2) Možnost vrstvit několik filtrů na sebe

Přidat na polarizačni filtr ještě ND pro dlouhou expozici? A na něj ještě přechodový filtr? U magnetických filtrů VFFOTO to není problém.

3) Nejširší výběr filtrů

Magnetický systém VFFOTO dnes zahrnuje prakticky všechny typy filtrů: UV, polarizační, ND, přechodové i didymiové (Night Sky). A nové typy se přednostně vyrábí nejprve v magnetické podobě. Jedinou výjimkou jsou variabilní ND filtry, které z technologických důvodů v magnetické podobě vyrábět nelze.

4) Magnetický systém VFFOTO je vhodný i pro velmi širokoúhlé objektivy

Vinětaci lze vyřešit použitím filtru většího průměru, nasazeným přes redukční kroužek (magnetický step up ring VFFOTO).

5) Sluneční clony VFFOTO pro širokoúhlé objektivy

S větším průměrem filtru na magnetickém step up ringu už nejde nasadit originální sluneční clona objektivu. Proto magnetický systém VFFOTO zahrnuje i sluneční clony, nasazované na step up ring. I s nasazenou clonou lze rychle a pohodlně měnit filtry.

6) Perfektní ochrana objektivu

Magnetický UV filtr poslouží zároveň jako adaptér magnetických filtrů i jako ochranný filtr pro ochranu objektivu. Navzdory slovu „magnetický“ v názvu se na objektiv normálně našroubuje, zůstává nasazený trvale a další magnetické filtry (CPL, ND, Night Sky) se podle potřeby přiloží na něj.

7) Snadné přenášení v „paklíku“ = úspora místa

Magnetické filtry VFFOTO lze skládat na sebe do sloupečku. Což se hodí nejen na objektivu, ale také pro transport. Sadu spojených filtrů lze shora i zespodu uzavřít víčky a vložit do sáčku „pouzdra pro magnetické filtry VFFOTO“ - zaberou takto minimum místa.

8) Viditelné označení - snadné nalezení konkrétního filtru

Všechny magnetické filtry VFFOTO mají kontrastní výrazné oznacení typu i velikosti filtru na vnějším obvodu rámečku. Takže i ze sloupečku filtrů snadno, rychle a bez dlouhého hledání vyberete filtr, který právě potřebujete.

9) Nízké rámečky - i u polarizačních a přechodových filtrů

Všechny magnetické filtry VFFOTO mají tenké (slim) rámečky. Včetně filtrů polarizačnich a přechodových, které nepotřebují široký rámeček ze dvou dílů, protože se natáčí proti magnetickému UV filtru/magnetickému adaptéru.

10) Magnetické přechodové filtry VFFOTO respektují „třetinovou“ kompozici

Takže přechod je sice pevně daný, ale vhodnou volbou 1/3 nebo 2/3 verze máte vhodné řešení takřka vždy po ruce. Navíc jsou skladné, pohotové a nemají žádný problém s vnikáním parazitního světla.

11) Magnetické krytky

Vyvinuté speciálně pro magnetické filtry. Jsou lehčí, tenčí a precizně držící.

12) Magnetické filtry lze zakoupit i v cenově zvýhodněných sadách

 

+1:  Krabička pro magnetický filtr

Vymyšlená pro magnetické filtry a podle potřeb fotografů. Tak, aby šla snadno otevřít, dokonale chránila filtry i životní prostředí (100% recyklovatelná) a nabídla něco navíc: Spodní díl v 18% šedé barvě, takže krabička slouží i jako referenční plocha pro stanovení správné expozice a vyvážení bílé.

Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.