https://www.vffoto.com
Země

14+1 jasná výhoda systému magnetických filtrů VFFOTO

26.08.2022

Stále více fotografů přechází ze šroubovací klasiky na magnetické filtry VFFOTO. Možná, že i vy právě přemýšlíte: Přejít? Nepřejít? Přejít…?
Nuže, tady máte 14 dobrých důvodů a ještě jeden navíc proč rozhodně přejít!


1)    Snadno a rychle nasadíte či sejmete magnetický filtr prsty. Bez jakéhokoliv nářadí či nutnosti šroubování. Filtr stačí jen přiblížit ke konci objektivu, zaskočí a bezpečně drží silou vestavěných magnetů.

2)    Nízký rámeček znamená minimální vinětaci. Magnetický filtr VFFOTO přímo nasazujete na magnetický adaptér na objektivu.
(Mnoho konkurenčních řešení používá metodu filtru, našroubovaného do adaptéru. A teprve adaptér, našroubovaný na filtru, se nasazuje na další adaptér na objektivu. Nevýhoda podobných systémů je jasná: Větší výška rámečků filtru a dvou adaptéru zvyšuje riziko vinětace, obzvlášť na širokoúhlých objektivech.)

3)    Nízké rámečky i u polarizačních a přechodových filtrů. Tenké (slim) rámečky z jednoho dílu najdete i u polarizačnich a přechodových filtrů VFFOTO. Oproti dvoudílným a vyšším rámečkům u šroubovacích filtrů stačí magnetickým filtrům tenčí rámeček z jednoho dílu. Pro nastavení míry účinku/polohy přechodu se natáčí celý filtr, nasazený na magnetickém adaptéru/magnetickém UV filtru.

4)    Magnetické filtry VFFOTO můžete libovolně vrstvit na sebe (rozdíl oproti většině konkurenčních systémů). Není problém nasadit například magnetický polarizační filtr, zaostřit, nastavit do vhodné polohy dle požadovaného účinku a pak na něj přidat třeba přechodový ND filtr. A na ten třeba ještě silný ND filtr.

5)    Nejširší výběr filtrů Magnetický systém VFFOTO dnes zahrnuje prakticky všechny typy filtrů: UV, polarizační, ND, přechodové, efektové i didymiové (Night Sky). A nové typy se přednostně vyrábí nejprve v magnetické podobě.

6)    Magnetické filtry VFFOTO vám dovolí používat originální sluneční clonu dodávanou výrobcem objektivu. Adaptér ani magnetické filtry nemají větší průměr než běžné šroubovací filtry a tím pádem nepřekáží vaší sluneční cloně.

7)    Magnetické sluneční clony VFFOTO. Pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete používat originální sluneční clonu vašeho objektivu, jsou součástí magnetického systému VFFOTO i magnetické sluneční clony. V době psaní tohoto textu (srpen 2022) jsou v prodeji první velikosti širokoúhlých („wide“) slunečních clon a ve vývoji clony pro standardní objektivy a teleobjektivy.

8)    Skladnost. Veškeré magnetické filtry VFFOTO můžete nosit spojenené „do komínku“ a uložené v pouzdře pro ochranu magnetických filtrů. Což platí i pro přechodové filtry (které jinak, v ploché verzi do držáků a s držákem hravě obsadí polovinu fotobatohu).

9)    Viditelné označení - snadné nalezení konkrétního filtru. Všechny magnetické filtry VFFOTO mají kontrastní výrazné oznacení typu i velikosti filtru na vnějším obvodu rámečku. Takže i ze sloupečku filtrů snadno, rychle a bez dlouhého hledání vyberete filtr, který právě potřebujete.

10)    Žádný problém s parazitním světlem. Magnetické filtry mají „schůdek“, který spolehlivě brání vniknutí parazitního světla, postrachu fotografů dlouhých expozic. Ani to nejšikovnější parazitní světlo nedokáže projít „za roh“ přes pravoúhlý „schůdek“ v osazení magnetických filtrů VFFOTO, takže zcela odpadá příčina mnoha potenciálních problémů při dlouhých expozicích.

11)    Vzájemná kompatibilita v rámci magnetického systému VFFOTO. Filtry a další příslušenství magnetického systému VFFOTO jsou v daném průměru filtru kompatibilní a lze je libovolně kombinovat. Pořízení systému VFFOTO můžete tedy řešit postupně, podle aktuální potřeby.

12)    Řešení i pro velmi širokoúhlé objektivy. Používání fotografických filtrů na velmi širokoúhlých objektivech (zhruba méně než 18–20 mm ohniskové vzdálenosti, bráno pro fullframe snímač), je vždy trochu problematické kvůli vinětaci. Magnetický systém VFFOTO vám umožní, s využitím redukčních kroužků a magnetických filtrů většího průměru. využívat výhody fotografických filtrů i na objektivech o ohniskové vzdálenosti 14–15 mm.
Více v článku https://www.vffoto.com/blog/magneticke-filtry/magneticky-filtr-na-velmi-sirokouhly-objektiv

13)    Snadné nasazení, při kterém nerozhodíte zaostření, zoom ani kompozici. Před fotografováním dlouhých expozic za dne s použitím silných ND filtrů potřebujete nejprve zaostřit, nastavit kompozici a případně zazoomovat bez nasazeného tmavého filtru. A filtr nasadit až před expozicí. Jinak totiž v tmavém hledáčku či na displeji neuvidíte vůbec nic. U šroubovacích filtrů si následným našroubováváním filtru velmi často pohnete s ostřícím, případně u zoomu i se zoomovacím kroužkem. A výsledkem vaší dlouhé expozice poté bude neostrý snímek. A vy si lámete hlavu proč. Magnetický filtr jednoduše naklapnete a drží. Aniž byste se objektivu vůbec dotkli. Neostré snímky, sbohem navždy…

14)    Šikovné doplňky. Krom magnetických adaptérů, magnetických filtrů a redukčních kroužků zahrnuje magnetický systém VFFOTO i řadu dalších doplňků jako například magnetické sluneční clony, pouzdra pro ukládání magnetických filtrů či „třetí ruku fotografa“ - klip pro bezpečné odložení momentálně nenasazeného magnetického filtru.

+ 1 důvod navíc)    Kalibrační krabička VFFOTO. Vymyšlená podle potřeb fotografů. Tak, aby šla snadno otevřít, dokonale chránila filtry i životní prostředí (100% recyklovatelná) a nabídla něco navíc: Spodní díl v 18% šedé barvě, takže krabička slouží i jako referenční plocha pro stanovení správné expozice a vyvážení bílé. Jak na správné vyvážení bílé vám poradí video: https://www.vffoto.com/videa-vffoto/nova-krabicka-vffoto. Podrobný postup vyvážení bílé krok za krokem najdete i v článku https://www.vffoto.com/blog/fotografujeme-s-filtry/verne-barvy-i-expozice-vasi-fotky-bonus-od-vffoto.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.