https://www.vffoto.com
Země

FAQ - odpovědi na nejčastější dotazy

otázka:

Poškodil nebo zničil jsem si filtr VFFOTO a chci využít výhodu člena Klubu VFFOTO - opravu za zvýhodněných podmínek.
Jak přesně mám postupovat?

odpověď:

Oprava poškozeného filtru za zvýhodněných podmínek je bonusem pro členy Klubu VFFOTO.
Zároveň ji chápeme i jako výraz naší odpovědnosti za šetrný přístup k životnímu prostředí: Co lze opravit, není nutno vyhodit a může sloužit dál.

Jak postupovat?

1) Ujistěte se, že jste skutečně členem Klubu VFFOTO.

Jak? Přihlaste se do svého uživatelského účtu (ikonka vpravo vedle vyhledávacího okna v hlavičce stránky). Pokud to nejde, využijte možnost „Zapomenuté heslo“ a obnovte si je. Pokud ani obnovení hesla nepomůže, bude nejspíš třeba provést novou registraci.

Nejste členem Klubu VFFOTO, potkala vás nehoda s filtrem a zvýhodněná nabídka opravy by pomohla? Tak se staňte členem Klubu VFFOTO a výhodu můžete využít.

2) Máte ověřeno, že jste platným členem Klubu VFFOTO. Co dál?
Informujte nás o požadavku na opravu filtru.

Jak? Telefonicky na čísle +420 731 474 681 nebo e-mailem na info@vffoto.com. Potřebujeme vědět o který filtr se jedná (přesné označení) a v jakém průměru a dále kontakt na vás.

3) Poškozený filtr zašlete následně (po telefonické či e-mailové domluvě) na adresu provozovny VFFOTO, tedy:

VFFOTO
Vladimír Fučík
Na Závodí 1567
396 01 Humpolec

Náklady na zaslání do VFFOTO hradí odesilatel a rovněž nese riziko případné ztráty během přepravy. Doporučujeme proto zaslání alespoň doporučeně či jako zásilku s udanou cenou.

4) Po doručení na provozovnu filtr opravíme obvykle během několika dnů.

Ve vyjímečných případech se může oprava protáhnout, i tak by neměla přesáhnout dva týdny.
Opravený filtr vám odesíláme na kontaktní adresu spolu s fakturou na zvýhodněnou cenu za opravu (ve výši 50% ceny nového filtru). Dopravné neúčtujeme, hradíme my.

Dvě upozornění:
- K opravě je potřeba fyzicky zaslat poškozený filtr, pokud jej nemáte (utopený v moři, spadlý do propasti, …), nelze opravu nárokovat.

- Opravu za zvýhodněných podmínek nelze nárokovat u celoskleněných plochých 100 mm filtrů do držáku. Tyto filtry nejsou opravitelné.


otázka:

Měl bych zájem o filtry, které by byly levnější – například s odřenou obroučkou či jiným poškozením, které nemá vliv na funkčnost. Nabídnete mi takové?

odpověď:

Toto přání vám nesplníme. Filtry se u nás netřídí na první a druhou jakost.
Pokud se při výstupní kontrole najde filtr s jakoukoliv výrobní vadou, jde jako reklamace zpět do výroby, kde se nepoškozené části použijí, poškozené vyřadí k recyklaci.
Sázíme na kvalitu (což je vyjádřeno i desetiletou zárukou na vady materiálu či montáže), každý jednotlivý filtr prochází náročnou výstupní kontrolou. A je v zájmu jak nás výrobců, tak uživatelů, aby se do prodeje pod značkou VFFOTO dostávaly výhradně prvotřídní filtry. 


otázka:

Prezentujete se jako ryze česká firma, ale na filtrech je uvedeno, že jsou vyrobeny v Číně. To mne jako uživatele zaráží.

odpověď:

Značka VFFOTO patří ryze české společnosti Vladimír Fučík-VFFOTO se sídlem v Humpolci.
Vývoj, design, testování i finální kompletace a kontrola filtrů (každého jednotlivého kusu!) probíhá zde. Návrhy filtrů jsou naše know-how, nekopírujeme konkurenční značky ale v řešeních jdeme svou cestou. Pro vlastní výrobu si pronajímáme kapacity ve specializovaných výrobních závodech, obvykle v Asii. S tím, že v rámci výroby jedné série jde o několik navazujících procesů, obvykle v několika různých firmách. 
Důvod je jednoduchý – ekonomika. Budovat v ČR výrobní linku, která by pracovala jen několik dnů v měsíci a zbytek dnů by byla kapacita nevyužitá, je ekonomická sebevražda. Pronajmout si výrobní kapacitu někde v ČR nelze – není kde. Zkusili jsme před časem jednu sérii CPL nechat podle našich návrhů vyrobit v ČR. Výsledek? Ani jeden polarizační filtr „Made in Czech Republic“ neprošel naší výstupní kontrolou kvality.


otázka: 

Chci si koupit UV filtr. Mám si vybrat mosaznou či hliníkovou obroučku? 

odpověď:

Na to, zda si zvolit filtr v hliníkovém či mosazném rámečku, není jednoznačná odpověď. Každý materiál má své výhody a nevýhody, ale také cenu. Uvedu extrémní příklad - nedovedu si představit např. mosazný rámeček u filtru pro drony, kde rozhoduje každá desetinka gramu. Více informací můžete najít v našem článku: " Mosaz či hliník, to je oč tu běží..."


otázka: 

Koupil jsem si u Vás několik filtrů, naposledy ND filtr. Jak se mám o ně starat , aby mi vydržely co nejdéle? 

odpověď:


Je několik zásad, které pokud budeme dodržovat, mohou nám filtry sloužit doživotně. Více informací se dozvíte v našem článku : "Jak se správně starat o filtry".


otázka: 

Budete také prosím nabízet magnetické VARIABILNÍ ND filtry?

odpověď:

Variabilní filtr v magnetické verzi vyrábět neplánujeme, jsou tam dva hlavní technologické zádrhely:
1) Variabilní filtr má přesně nastavený limit pootočení (oproti CPL se pootáčí jen v přesně dané části kruhové výseče, nikoliv libovolně po celém obvodu), což u magnetického nejde nastavit.
2) Tloušťka variabilního filtru je citelně větší než klasických filtrů (jsou to 2 bločky skel cirkulárních polarizačních filtrů ve společném rámečku) a tím pádem by komplet adaptér + magnetický variabilní filtr měl velmi vysoký rámeček. Se všemi negativy (vinětace atd....) takového řešení.


otázka: 

Jak je to s možností doručení přes Zásilkovnu?

odpověď:

Zásilkovnu k dopravě filtrů VFFOTO velmi nedoporučujeme, na základě vícero špatných zkušeností. Jeden obrázek vydá za sto slov: Takto rozbitá se nám vrátila krabička s filtrem (pouze vybaleno z nevyzvednuté zásilky).

Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.