Přihlášení

0
Česky
  • Slovenština
  • English
Košík
CZK
Vše o nákupu FAQ - odpovědi na nejčastější dotazy

FAQ - odpovědi na nejčastější dotazy

otázka:

Měl bych zájem o filtry, které by byly levnější – například s odřenou obroučkou či jiným poškozením, které nemá vliv na funkčnost. Nabídnete mi takové?

odpoveď:
Toto přání vám nesplníme. Filtry se u nás netřídí na první a druhou jakost.
Pokud se při výstupní kontrole najde filtr s jakoukoliv výrobní vadou, jde jako reklamace zpět do výroby, kde se nepoškozené části použijí, poškozené vyřadí k recyklaci.
Sázíme na kvalitu (což je vyjádřeno i desetiletou zárukou na vady materiálu či montáže), každý jednotlivý filtr prochází náročnou výstupní kontrolou. A je v zájmu jak nás výrobců, tak uživatelů, aby se do prodeje pod značkou VFFOTO dostávaly výhradně prvotřídní filtry. 


otázka:

Prezentujete se jako ryze česká firma, ale na filtrech je uvedeno, že jsou vyrobeny v Číně. To mne jako uživatele zaráží.

odpověď:
Značka VFFOTO patří ryze české společnosti Vladimír Fučík-VFFOTO se sídlem v Humpolci.
Vývoj, design, testování i finální kompletace a kontrola filtrů (každého jednotlivého kusu!) probíhá zde. Návrhy filtrů jsou naše know-how, nekopírujeme konkurenční značky ale v řešeních jdeme svou cestou. Pro vlastní výrobu si pronajímáme kapacity ve specializovaných výrobních závodech, obvykle v Asii. S tím, že v rámci výroby jedné série jde o několik navazujících procesů, obvykle v několika různých firmách. 
Důvod je jednoduchý – ekonomika. Budovat v ČR výrobní linku, která by pracovala jen několik dnů v měsíci a zbytek dnů by byla kapacita nevyužitá, je ekonomická sebevražda. Pronajmout si výrobní kapacitu někde v ČR nelze – není kde. Zkusili jsme před časem jednu sérii CPL nechat podle našich návrhů vyrobit v ČR. Výsledek? Ani jeden polarizační filtr „Made in Czech Republic“ neprošel.


otázka: 

Chci si koupit UV filtr. Mám si vybrat mosaznou či hliníkovou obroučku? 

odpověď:
Na to, zda si zvolit filtr v hliníkovém či mosazném rámečku, není jednoznačná odpověď. Každý materiál má své výhody a nevýhody, ale také cenu. Uvedu extrémní příklad - nedovedu si představit např. mosazný rámeček u filtru pro drony, kde rozhoduje každá desetinka gramu. Více informací můžete najít v našem článku: " Mosaz či hliník, to je oč tu běží..."
otázka: 

Koupil jsem si u Vás několik filtrů, naposledy ND filtr. Jak se mám o ně starat , aby mi vydržely co nejdéle? 

odpověď:
Je několik zásad, které pokud budeme dodržovat, mohou nám filtry sloužit doživotně. Více informací se dozvíte v našem článku : "Jak se správně starat o filtry".


otázka:

U Titanium Edition, filtrů s rámečkem z titanu, uvádíte, že jde o výrobu na zakázku. Co si pod tím mám představit?

odpověď:

Výroba na zakázku u titanových filtrů znamená, že se filtr vyrábí skutečně až po přijetí objednávky od konkrétního zákazníka. Titan je úžasný materiál, lehký, odolný, nekorodující a bezproblémový i pro alergiky. Bohužel také úžasně drahý a ani opracování není jednoduché. Nežli držet řadu druhů a provedení titanových filtrů v zásobách, je pro nás, s ohledem na cenu titanu, výhodnější mít připravený titanový rámeček  a značení a  patřičné sklo (dle objednávky -UV, ND či Night Sky) vyrobit až pro konkrétního zákazníka.
Mimochodem, se sortimentem titanových filtrů jsme pravděpodobně jediný výrobce fotofiltrů v Evropě a jedni z velmi mála i v celosvětovém měřítku.


otázka: 

Budete také prosím nabízet magnetické VARIABILNÍ ND filtry?

odpověď:

Variabilní filtr v magnetické verzi vyrábět neplánujeme, jsou tam dva hlavní technologické zádrhely:
1) Variabilní filtr má přesně nastavený limit pootočení (oproti CPL se pootáčí jen v přesně dané části kruhové výseče, nikoliv libovolně po celém obvodu), což u magnetického nejde nastavit.
2) Tloušťka variabilního filtru je citelně větší než klasických filtrů (jsou to 2 bločky skel cirkulárních polarizačních filtrů ve společném rámečku) a tím pádem by komplet adaptér + magnetický variabilní filtr měl velmi vysoký rámeček. Se všemi negativy (vinětace atd....) takového řešení.