Přihlášení

0
Košík
CZK
Obrázek kategorie čištění

čištění

Mějte svůj filtr vždy čistý!

Vyberte si vše potřebné jak pro suché, tak pro mokré čištění vašich filtrů.

  • ofukovací balónky
  • čistící utěrky z mikrovlákna
  • čistící štětec (Lenspen)
  • čistící kapalina na filtry

Umíte správně čistit filtry?

Znečištěný fotografický filtr je snad ještě horší než filtr žádný. Nečistoty sníží kontrast a přidají odlesky a „duchy“ do snímků. Pár částeček nečistot na filtru znatelný vliv mít nebude, stopy po kapkách, vrstvička prachu či otisk prstu už ano.

Jak čistit?

Prvně ofouknout nečistotu ofukovacím balónkem VFFOTO. U filtrů VFFOTO s povrchovou úpravou nanovrstvami tak ze skla odstraníte i případné kapky vody (nerozlévají se, ale mají podobu kuliček, povrch je odpuzuje). Ofouknutí je nejšetrnější metodou čištění a často samo o sobě dostačující.

Pokračovat ometením jemným štětečkem, hodí se třeba ten z „Lenspenu“ VFFOTO.

Dočistit suchou mikrovláknovou utěrkou VFFOTO na optiku. Mikrovláknové utěrky se nedotýkat holou rukou (nasaje do sebe mastnotu z povrchu lidské kůže), ideální je ruku obalit polyetylénovým sáčkem nebo navléci jednorázovou latexovou rukavici.
Utěrku z mikrovlákna lze vyprat, poslední máchání by mělo být v destilované vodě (aby po uschnutí látka neobsahovala krystalky z minerálů ve vodě obsažených) a sušit v bezprašném prostoru.

Na přichycené lepkavé nečistoty (například pyl) použít mokré čištění čistící kapalinou na filtry VFFOTO. Čistícím roztokem v malém!!! množství navlhčit mikrovláknovou utěrku na optiku nebo vatovou tyčinku k čištění uší (případná vlákna z vaty se na závěr ofouknou balónkem). Kapaliny jen tolik, aby nezatekla mimo povrch skla.

Na drobné mastné flíčky, otisky prstů či stopy po vodních kapkách je ideální čistící ploška „Lenspenu“. Pootočením těla „Lenspenu“ o půlobrátku se na čistící plošku ze zásobníčku ve víčku nanese čistý karbonový prášek. Stopy nečistoty se poté vyčistí krouživým přetřením čistící ploškou.

Produkty v kategorii

ofukovací balónek VFFOTO

silikonový ofukovací balónek VFFOTO
135 Kč
bez DPH 112 Kč

čisticí utěrka VFFOTO

kvalitní utěrka z mikrovlákna 20x20 cm
90 Kč
bez DPH 74 Kč

čisticí kapalina na filtry VFFOTO

čisticí kapalina certifikovaná pro filtry VFFOTO (100 ml)
120 Kč
bez DPH 99 Kč

čisticí štětec (lenspen) VFFOTO 3 v 1

čisticí štětec (lenspen) nejen pro filtry VFFOTO
133 Kč
bez DPH 110 Kč