Přihlášení

0
Česky
  • Slovenština
  • English
Košík
CZK

VFFOTO workshop

Fotografické workshopy pořádané přímo VFFOTO:

Chcete více informací, nebo se rovnou přihlásit? Napište nám na e-mail skorepa@vffoto.com.

 

 


 

PRAHA VE ZLATÉ A MODRÉ HODINCE

datum konání: 19. 10. 2019 od 16:00 do 19:00 hodin
místo: Praha
pořádá: VFFOTO
lektor: Martin Gallie
cena: 450 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 400 Kč
Uzávěrka přihlášek: 11. 10. 2019
minimální počet účastníků: 4
maximální počet účastníků: 10

Obsah workshopu

Fotografování dlouhých expozic ve zlaté a modré hodince. Díky dlouhým expozicím za dne s pomocí ND filtrů vznikne efekt rozmazaných mraků, hladké vodní hladiny nebo se z fotografie vytratí pohybující se dav turistů. Na kurzu se naučíte základy nastavení fotoaparátu pro dlouhou expozici a pochopíte, jak fungují silné ND filtry. Také se naučíte základní pravidla při fotografování architektury

Předpoklady

• základní zkušenosti s nastavením fotoaparátu včetně manuálního nastavení expozičního času

Cíl

• pochopit základy fotografování dlouhých expozic a přínos silných ND filtrů
• nastavení fotoaparátu pro dlouhé expozice při využití silných ND filtrů

Co s sebou

• zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s možností BULB režimu.
• objektivy, spíše široké, ale využijete i teleobjektivy
• ND filtry (ND 16x, ND 64x, ND 1000x nebo ND 2000x)
• kabelovou či infra spoušť
• stativ
• náhradní baterie

 


PODZIM V ČESKÉM ŠVÝCARSKU S FILTRY VFFOTO

datum konání: 14.- 15. listopadu 2019
místo: České Švýcarsko
pořádá: VFFOTO
lektoři: Daniel Řeřicha, Tomáš Morkes
cena: 1990 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 990 Kč (nejste členem „Klubu VFFOTO“? Můžete jím být za pár minut.)
Cena nezahrnuje ubytování (cca 550 Kč, hradí každý účastník sám na místě) a stravu.
Uzávěrka přihlášek: 13. 9. 2019, kapacita 12 účastníků je maximum a platí, že kdo napíše dříve…
minimální počet účastníků: 8
maximální počet účastníků: 12

Obsah workshopu

Čtvrtek 14.11. 2019, sraz mezi 16-18 hodinou v Růžové v penzionu Růžák. Je možné dojet i později v průběhu večera (zhruba do 21 hodin) ale po 19 hodině už nelze počítat s večeří. Od 18 hodin diskuze s lektory Danem Řeřichou a Tomášem Morkesem o fotografování krajiny. Nač se soustředit, čeho si všímat a jak se vyvarovat nejčastějších chyb. Cca v 19 hodin přestávka na večeři.
Pátek 15.11. 2019 Časně ráno přesun na Křížový vrch nebo obdobnou lokalitu v Českém Švýcarsku a fotografování východu slunce. Přestávka na snídani. Po snídani odjezd do Kyjovského údolí (fotografování divoké řeky Křinice). Po poledni oběd Po obědě fotografování v dalších místech Českého Švýcarska. Před západem slunce podle aktuálních podmínek přesun na některou lokalitu pro podvečerní fotografování. Uvedený program berte jako orientační (předpokládaný), neboť např. v případě nepříznivého počasí, může dojít k jeho změně a můžeme se pohybovat v oblasti řeky Kamenice, Dolského mlýnu, Suché Kamenice nebo v bukovém lese. Během setkání nejsou stanoveny žádné pevné termíny a konkrétní místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby každý účastník měl možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám či okolnostem).

Co s sebou

Nejlépe digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka, objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých až po teleobjektivy), filtry (polarizační, přechodové, ND filtry), STABILNÍ A PEVNÝ STATIV (např. Manfrotto, Gitzo, Giottos, Velbon, ….), kabelová nebo dálková spoušť pro možnost exponování dlouhých časů (nad 30 sec).

České Švýcarsko nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, mlha, vítr). Nezapomeňte proto na teplé nepromokavé oblečení a kvalitní obuv pro bezpečný pohyb ve volné přírodě (na focení vody se přijdou vhod i gumáky, kteé však nejsou nutností -⁠ většinou postačí kotníčková obuv). Hodit se může i čepice, rukavice nebo deštník, který popřípadě pomůže ochránit Vaši techniku. Ráno a večer může přijít vhod i ruční svítilna (nejlépe tzv. čelovka).


Chcete více informací, nebo se na některý workshop VFFOTO rovnou přihlásit? Napište nám na e-mail skorepa@vffoto.com.

Při nižším, než minimálním počtu účastníků k datu užávěrky přihlášek, bude přihlášeným nabídnuta možnost účasti na workshopu v jiném termínu nebo odstoupení a vrácení zaplaceného kurzovného.