https://www.vffoto.com
Tento produkt není samostatně funkční celek, ke správnému fungování je třeba použít ještě dodatečný produkt, např. magnetický UV filtr VFFOTO GS 72 mm nebo adaptér magnetických filtrů VFFOTO 72 mm

magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm

Cena bez DPH:
2 141 Kč
Vaše cena s DPH:
2 590 Kč
Provedení:
magnet GS L
Dostupnost:
skladem
  • kvalitní optické sklo
  • světelná ztráta pouze 1 EV
  • nejnovější nanovrstvy
  • 16 kvalitních antireflexních vrstev
  • kvalitní japonská polarizační fólie
  • vhodný také pro ultraširoké objektivy o průměru 67 mm a méně
Kód zboží: VFFOTO502
EAN: 8594177455029
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pohlídat až...

Magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm – jednoduše, rychle, bez šroubování!

Doporučení VFFOTO:

Řada magnetických polarizačních filtrů VFFOTO GS je pro ty, kteří chtějí CPL do nejtěžších podmínek, nekompromisní kvalitu a zároveň snadnou i rychlou manipulaci s filtry. Filtry VFFOTO řady GOLDEN SERIES s označením L (L - podle slova „long“ čili dlouhý, míněno ohnisko teleobjektivů) jsou použitelné univerzálně pro všechny objektivy od nejkratších ohnisek až po teleobjektivy. Představují nejlepší polarizační filtr, jaký s dostupnými technologiemi roku 2021 ve VFFOTO umíme vyrobit.
Magnetické filtry se snadno a rychle vyměňují. Stačí filtr jen přiblížit k adaptéru na konci objektivu a okamžitě pevně drží. Řešení pro všechny, kdož mají problém s věčným šroubováním při výměnách filtrů.

Polarizační filtr neboli CPL (circular polarizing - kruhově polarizující) filtr slouží k odstranění neviditelného „závoje“ polarizovaného světla. Jeho odfiltrováním zvýrazní mraky na obloze, ubere odlesky z nekovových ploch, lesklých listů rostlin či vodní hladiny. Zvýší kontrast i sytost snímku a zlepší podání barev. Odfiltrováním odlesků dovolí vidět pod hladinu či skrze sklo.


Magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm - specifikace

použité sklo: Schott B270
plošné utěsnění polarizační fólie: ano
stranové utěsnění polarizační fólie: ano
černá obruba skla: ano
tloušťka skla: 1,4 mm
materiál rámečku: hliník, ocel, magnet
výška rámečku po nasazení: 3,8 mm - slim
počet antireflexních vrstev: 16 (8+8)
nanovrstvy: ano
váha filtru: 23 g
přední závit: speciální rozměr – 73 mm
úbytek světla: 1 EV
HD kvalita (zachování jemných detailů kresby): ano, UHD
záruka: 10 let

Pro členy VFFOTO klubu nabízíme v případě rozbití filtru opravu za 50 % aktuální ceny rozbitého filtru.

Nový systém VFFOTO využívá tenký adaptér našroubovaný na konci objektivu a speciální fotografický filtr v magnetickém rámečku, který se na adaptér upevní pouhým přiložením.
Magnetické filtry jako alternativa šroubovacích fotofiltrů se snadno a rychle vyměňují. Stačí filtr jen přiblížit k adaptéru na konci objektivu a okamžitě pevně drží. Sundáte jej stejně jednoduše. Řešení pro všechny, kdož mají problém s věčným šroubováním při výměnách filtrů.
Tento magnetický systém není kompatibilní s "klasickými"- šroubovacími  filtry VFFOTO, jedná se o odlišný systém. Budeme souběžně vyrábět obě verze filtrů a naši zákazníci si vždy budou moci zvolit, zda chtějí raději šroubovací nebo magnetické filtry.

Čím jsou magnetické filtry VFFOTO unikátní? Jednoduchostí. Místo dvou adaptérů u podobných systémů (jeden na konci objektivu, druhý na běžném fotografickém filtru) je u VFFOTO protikusem k adaptéru rovnou fotografický filtr. Nebo několik, protože jdou vrstvit na sebe a mít nasazených několik filtrů zároveň (například polarizační spolu s ND). S nasazenými magnetickými filtry je možné bezproblémově používat originální sluneční clonu dodanou výrobcem objektivu.
Nové magnetické filtry nelze kombinovat se stávajícími šroubovacími, jedná se o odlišný systém. Budeme souběžně vyrábět obě verze filtrů a naši zákazníci si vždy budou moci zvolit, zda chtějí raději šroubovací nebo magnetické filtry.
Filtry VFFOTO řady GOLDEN SERIES s označením L (L - podle slova „long“ čili dlouhý, míněno ohnisko teleobjektivů) představují nejlepší třídu profesionálních polarizačních filtrů, jakou s dostupnými technologiemi roku 2021 ve VFFOTO umíme vyrobit. Byly primárně vyvinuty pro použití se špičkovými profesionálními objektivy dlouhých ohniskových délek, které kladou absolutně nejvyšší nároky na optické vlastnosti filtru, kvalitu materiálů i zpracování.
Polarizační filtry VFFOTO GS L jsou použitelné univerzálně pro všechny objektivy od nejkratších ohnisek až po teleobjektivy.
Mají  16 antireflexních vrstev (8 na každé straně) proti odleskům a pro lepší podání kontrastu. Nové 3+3 nanovrstvy znamenají zvýšenou odolnost proti poškrábání i proti mastnotě, zabrání ulpívání kapek vody a usnadní čištění filtru. Při výrobě používáme prémiové materiály (optické sklo, špičková japonská polarizační fólie Nitto). Celková tloušťka bločku skel a polarizační fólie filtru je v součtu unikátně pouhých 1,2 mm („menší tloušťka skla = méně optických vad“). Speciální výhodou je dokonalá ochrana choulostivé polarizační fólie proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí. Fólie je uvnitř mezi oběma skly napnutá, vzduchotěsně uzavřená a celoobvodově utěsněná. Díky tomu jsou polarizační filtry VFFOTO GS vhodné i do nejnáročnějších klimatických podmínek.
Ve všech polarizačních filtrech VFFOTO GS L série najdete špičkovou polarizační fólii japonské firmy Nitto a prvotřídní optické sklo Schott B270 (více informací najdete zde).
Polarizační filtry VFFOTO GS L můžete používat pro jakýkoli objektiv s odpovídajícím průměrem filtrového závitu na digitálním i klasickém filmovém fotoaparátu. Pro ohniska 15–24 mm (na fullframe) je, s ohledem na možnou vinětaci, lépe mít větší průměr filtru nasazený přes magnetický step-up ring dle návodu níže. Při použití polarizačního filtru na širokoúhlém objektivu (pod cca 30 mm ohniska na fullframe) je třeba vzít v úvahu i možnost vzniku nestejnoměrné polarizace (fyzikální jev u každého polarizačního filtru, bez ohledu na značku či výrobce) - více v článku.
(Potřebujete podrobnější informace či radu k filtru speciálně pro váš objektiv? Napište si o ně nebo zavolejte – viz kontakty).
Polarizační filtry VFFOTO řady GOLDEN SERIES s označením L jsou navrženy a designovány v České republice, zde jsou i kompletovány a prochází výstupní kontrolou. Výroba samotných komponentů probíhá zakázkově v Číně.
Tento filtr lze také použít na ultraširokých objektivech (včetně zoomů) o ohniskové vzdálenosti 15 mm a výše (v přepočtu na FF), o průměru 62 mm a menším., viz. "pomocník".
 
Pomocník při výběru magnetických filtrů pro ultraširoké objektivy od 15 mm (FF) při použití 1 magnetického filtru
  vhodný magnetický adaptér průměr magnetického filtru VFFOTO clona k magnetickému systému VFFOTO
průměr závitu objektivu 52 mm msu5267 67 mm 67 mm
průměr závitu objektivu 58 mm msu5867 67 mm 67 mm
průměr závitu objektivu 62 mm msu6272 72 mm 72 mm
průměr závitu objektivu 67 mm msu6777 77 mm 77 mm
průměr závitu objektivu 72 mm msu7282 82 mm 82 mm
průměr závitu objektivu 77 mm msu7786 86 mm 86 mm
průměr závitu objektivu 82 mm msu8295 95 mm 95 mm
Pomocník při výběru magnetických filtrů pro ultraširoké objektivy od 15 mm (FF) při použití 2 magnetických filtrů
  vhodný magnetický adaptér průměr magnetického filtru VFFOTO clona k magnetickému systému VFFOTO
průměr závitu objektivu 52 mm msu5267 67 mm 67 mm
průměr závitu objektivu 58 mm msu5872 72 mm 72 mm
průměr závitu objektivu 62 mm msu6277 77 mm 77 mm
průměr závitu objektivu 67 mm msu6782 82 mm 82 mm
průměr závitu objektivu 72 mm msu7286 86 mm 86 mm
průměr závitu objektivu 77 mm msu7795 95 mm 95 mm
průměr závitu objektivu 82 mm msu8295 95 mm ( možnost vinětace) 95 mm

Test vinětace magnetického filtru o průměru 95 mm na objektivu o průměru 77 mm / fotoaparát Canon 5D mark IV+ objektiv 16 - 35 mm /f4 IS USM, ohnisko 16 mm, clona f=4
1. obr. - výše uvedený objektiv bez filtru,
obrázek dokumentuje vinětaci samotného objektivu
2. obr. - MSU 77- 95 mm + 1filtr + clona VFFOTO 3. obr. - MSU77 - 95 mm + 2 filtry + clona VFFOTO

Test vinětace magnetického filtru o průměru 95 mm na objektivu o průměru 77 mm / fotoaparát Canon 5D mark IV+ objektiv 16 - 35 mm /f4 IS USM, ohnisko 16 mm, clona f=8
1. obr. - výše uvedený objektiv bez filtru,
obrázek dokumentuje vinětaci samotného objektivu
2. obr. -  MSU 77 - 95 mm + 1filtr + clona VFFOTO 3. obr. - MSU 77 - 95 mm + 2 filtry + clona VFFOTO

Co dokáže polarizační filtr VFFOTO - exteriér:
magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm bez filtru magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm s filterm
Proč se rozhodnout pro magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L:
  1. velmi rychlé použití a výměna filtru bez šroubování,
  2. 16 (8+8) velmi kvalitních antireflexních vrstev = minimalizace odlesků a zlepšení kontrastu,
  3. závěrečná povrchová úprava filtru nanovrstvami = odolnost vůči vodě, poškrábání a zašpinění, snadné čištění,
  4. originální, velmi kvalitní optické sklo Schott B270 = bez vlivu na ostrost, zachovává kresbu i v nejjemnějších detailech,
  5. plošné a stranové utěsnění polarizační fólie Nitto = ochrana polarizační fólie proti vlhkosti a nepříznivým vlivům, její dokonalé napnutí mezi skly umožňuje výbornou kvalitu snímku,
  6. nízký designový magnetický rámeček,
  7. pro široký rozsah ohnisek 24-800 mm (po přepočtu na full frame) = univerzální využití, vhodný pro použití na všech objektivech od širokoúhlých (ohnisko na fullframe 24mm a více) až po teleobjektivy (800mm),
  8. speciální hydrofobní úprava způsobuje, že se vodní kapky nerozlévají, ale tvoří kuličky = kapka sklouzne sama nebo ji stačí sfouknout ofukovacím balónkem,
  9. skleněný filtr nevytváří statickou elektřinu = nepřitahuje prach,
10. excelentní poměr ceny a kvality  = spokojený a vracející se zákazník,
11. precizní zpracování = spolehlivost,
12. mírný barevný posun do "tepla" = lepší psychologické působení výsledných snímků,
13. 10 let záruky - výsledná kontrola každého filtru VFFOTO probíhá v České republice.

Doporučení VFFOTO:
Řada magnetických polarizačních filtrů VFFOTO GS L je pro ty, kteří chtějí kvalitu bez kompromisu a zároveň snadnou a rychlou manipulaci s filtry.
Své místo najde nejen na objektivech o ohniskové vzdálenosti 24-800 mm (přepočteno na full frame), ale i  na ultraširokých objektivech od ohniska 15 mm (FF) a průměru objektivu 62 mm a menším takových firem jako jsou Canon, Nikon, Carl-Zeiss, Leica, Hasselblad, Olympus, Pentax, Fuji, Sony.
Obrazové hodnocení v ateliéru - barevný posun (u obou obrázků nastavena barevná teplota na 3600 K):
magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm bez filtru magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm s filterm

Obrazové hodnocení v ateliéru - podání detailů (100 % zvětšení bez doostření):
magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm bez filtru magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm s filterm

Další možnosti použití polarizačního filtru VFFOTO:
magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm bez filtru magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm s filterm

magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm bez filtru magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm s filterm

magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm bez filtru magnetický polarizační filtr VFFOTO GS L 72 mm s filterm

Nezávislé recenze polarizačních filtrů VFFOTO:  
  1. Zkušenosti s polarizačním filtrem VFFOTO PS US v mlhavém lese Krušných hor (2019) - Daniel Řeřicha
  2. Novinky u VFFOTO – magnetické filtry a speciální polarizační filtr (2019) - Michal Krause
  3. Magnetické filtry VFFOTO v ostrém testu na divokém pobřeží Baltského moře (2019) - Daniel Řeřicha 
  4. VFFOTO filters magnetic system (2019) - Karol Srnec
  5. VFFOTO magnetický polarizační filtr (2020) - David Špingl
  6. Magnetický polarizačný filter VFFOTO na fotení v Provence (2020) - Patrik Banas
  7. Moje skúsenosti s VFFOTO Filtrami (2020) - Erika Valkovičová
  8. Test filtrů VFFOTO (2020) - Jan Stria

Vinětace magnetických filtrů VFFOTO:
 
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Rychlé vyřízení objednávky Kvalitní zboží
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Naprostá spokojenost
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Rýchlosť dodania Kvalita tovaru
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
rychlé a seriózní jednání
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Filtr skvely, doprava tak rychla, jak jen to slo bez poruseni fyzikalnich zakonu
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
rychlé jednání možnost okamžitého zaplacení doprava možná zdarma
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Cena Kvalita Komunikace a vstřícnost
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Rýchla a seriózna komunikácia, omylom zadaný nesprávny rozmer filtra a telefonicky hneď vybavené
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Rýchle jednanie, mimoriadna ochota.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.