Přihlášení

0
Košík
CZK

O nás

Z historie značky VFFOTO

Jsme ryze česká značka se sídlem a centrálou na Vysočině v Humpolci, s vlastním vývojem, výrobou a distribucí kvalitních fotofiltrů a příslušenství.
Firma zahájila svou činnost v roce 2008,  majitelem je Vladimír Fučík.
Zpočátku jsme se věnovali obchodu s fotopříslušenstvím.
Od roku 2012 se specializujeme na vlastní  výrobu fotografických filtrů značky VFFOTO.
V současnosti vyrábíme a prodáváme prvotřídní UV filtry, polarizační filtry ND filtry a speciální filtry.
Prioritou firmy je spokojenost zákazníků.

Hlavní milníky firmy

 • V roce 2008 jsme zprovoznili web www.vffoto.com.
 • V roce 2011 jsme spustili slovenskou verzi webu www.vffoto.sk.
 • V roce 2012 jsme uvedli první vlastní UV a CPL filtry VFFOTO na český a slovenský trh.
 • V roce 2013 jsme začali prodávat první ND filtry VFFOTO.
 • V roce 2014 jsme nabídli vylepšené ND filtry s antireflexními vrstvami a též přechodové filtry v nejvyšší možné kvalitě.
 • V roce 2015 jsme zahájili výrobu prvních filtrů serie „Golden“ s mosaznými obroučkami.
 • V roce 2016 jsme jako první v České a Slovenské republice uvedli na trh velmi tmavý filtr ND 2000x v naší „zlaté sérii“.
 • Sortiment VFFOTO jsme obohatili o novou řadu filtrů pro drony.
  Vyrobili jsme první plochý skleněný filtr do držáku 100 mm (VFFOTO Square System) a extrémně tmavý neutrální šedý filtr ND 32000x.
 • V roce 2017 jsme nabídli zákazníkům ploché skleněné přechodové filtry do držáku 100 mm, vlastní držák 100 mm filtrů a extrémně tmavý 77 mm kruhový ND3200x filtr.
  U polarizačních filtrů jsme přišli s novou US (ultra-slim) verzí rámečků, vhodných i pro širokoúhlé objektivy.
  Páté výročí zahájení výroby filtrů značky VFFOTO jsme oslavili vydáním limitované "TITANIUM EDITION" sadou fotofiltrů v obroučce z titanu.
  Spustili jsme provoz specializovaného informačního webu www.fotofiltry.eu.
 • V roce 2018 jsme uvedli na trh řadu variabilních portrétních ND filtrů.  Řadu silných ND filtrů doplnil vůbec nejtmavší ND 100000x filtr. Začali jsme prodávat „Night Sky“ filtr VFFOTO, určený pro odstranění světelného znečištění při nočním fotografování krajiny, architektury a měst.
 • V roce 2019 jsme spustili provoz kompletně modernizovaných stránek www.vffoto.com. V řadě GS přicházíme s vůbec největším VFFOTO filtrem, UV filtrem GS 105 mm. Nově dodáváme řadu fotografických filtrů s magnetickým uchycením. Pro fotografy rostlin, zvířat a hmyzu nabízíme unikátní verzi polarizačního filtru „Colours of Nature“ s věrnějším podáním barev přírody.
 • V roce 2020 nově prodáváme i polarizační filtry v řadě GS s mosazným rámečkem. Řadu fotografických filtrů s magnetickým uchycením jsme doplnili o magnetické přechodové filtry. K redukcím (step-up ringům) pro  šroubovací filtry přibyly step-up ringy pro magnetické filtry. Vyvinuli jsme a uvedli do prodeje systém ochranných pouzder pro magnetické filtry.

S kým se ve VFFOTO můžete potkat?

Vladimír Fučík

majitel a zakladatel firmy

Specialista i nadšenec pro fotofiltry a studnice znalostí o nich, perfekcionista, pro kterého jen to nejlepší je dostatečně dobré. Fotograf, příznivec a uživatel značky Canon.


 

Michaela Holubová

online marketingové strategie, reklamní kampaně, komunikace na sociálních sítích

Při studiu oboru Cestovní ruch ji nejvíce zaujal marketing a cestování. Po několika stážích v zahraničí se rozhodla marketingu a fotografování více věnovat a to se zaměřením zejména na online marketing a tvorbu podkladů pro reklamní kampaně.

 


 

Jiří Skořepa

zákaznická podpora, školení, testování filtrů v terénu, provoz Klubu VFFOTO a infowebu fotofiltry.eu

Fotograf přírody a krajiny, autor článků o fotografování a historických objektivech, příznivec značek Sony a Nikon, staré fototechniky a stereofotografie. Lektor kursů fotografování. Provozuje web www.skorepa-photo.com
Milovník a fotograf divokých orchidejí, jižní Itálie, vltavínů, saňových psů a zimujících netopýrů.


 

Vlastimil Čejka

technický specialista, kontrola kvality

Zájem Vlasty o focení poprvé vzbudil fotoaparát Etareta po pradědečkovi a analogu zachoval přízeň dodnes. Snímky fotí technikou multiexpozice a nejraději před objektivem vidí lidské tváře. Relaxovat chodí na procházky se psem, na ryby nebo do lesa na houby, rád se ale vydá i za české hranice.