https://www.vffoto.com

Ambasadoři filtrů VFFOTO

Je nám ctí, že se ambasadory filtrů VFFOTO stali (řazeno v abecedním pořádku):

 • Patrik Banas
 • Jiří Benda
 • Marián Béreš
 • Martin Gallie
 • Martin Hodoň
 • Tomáš Holub
 • Marian Kuric
 • Bryan Peterson
 • Daniel Řeřicha
 • Jozef Sádecký
 • Mario Sikora
 • David Špingl
 • Erika Valkovičová

 

Patrik Banas

Mezinárodní fotograf krajiny, ulic, prostě všude kam ho zavedou jeho cesty. Působí také jako instruktor fotografie. Oblíbil si dlouhou expozici, blesk a barvy. Manžel a táta. Fanda do Nikonu.

Patrik je profesionální a vášnivý fotograf s více než 15 lety zkušeností. Baví ho práce instruktora a pořádá jak individuální, tak skupinové kurzy pro začátečníky i pokročilé fotografy. Patrik také organizuje zážitkové a krajinářské fotografické výlety do krásných částí Evropy (Toskánsko, Provence, Praha, Paříž, Švýcarsko…).

Patrik byl rozhodně ovlivněn stylem Bryana Petersona a spolupracuje s ním více než 10 let. Patrik je původem ze Slovenska, žil v Praze a a také St. Louis ve státě Missouri, USA ... Má rád pouliční a krajinářskou fotografii a zbožňuje hraní si s dlouhou expozicí a fotografování detailů každodenních předmětů se svým objektivem 24-77 mm.

Patrikovu práci najdete na jeho webu a jeho nedávnou práci můžete sledovat na blogu, Facebooku nebo Instagramu. Spolu s manželkou Monikou mají na starosti školu BPSOP a kurzy v Česku a na Slovensku.


 

Jiří Benda

Havlíčkův Brod

Narodil se na Vysočině kde i nadále žije. Fotografuje od roku 2014. Nejvíce se zaměřuje na focení krajiny a noční oblohy, kde se snaží zachytit ty nejkrásnější okamžiky.

Jeho fotografie byly oceněny v prestižních soutěžích Czech Nature Photo, PanoAwards, 35Awards a jiné… Pořádá fotografické kurzy a expedice, kde předává své znalosti od plánování fotografie až po finální tisk.

Kontakt:

www.photographybenda.com

e-mail : photographybenda@gmail.com

GSM : +420 777 147 836


 

Ing. Marián Béreš

Rožnov pod Radhoštěm

Pochádza z Košíc, ale väčšinu svojho života žil v Českej republike. Venuje sa primárne foteniu krajiny. Miluje ranné svetlo, kvôli ktorému neváha vstávať veľmi skoro ráno a vyrážať do terénu. Je „expertom“ na ľahko dostupné výhľady, keďže zdravotné obmedzenia mu už nedovoľujú výraznejšie túry po horách.

Fotografie prezentuje na autorských výstavách a získal za ne aj rad ocenení vo fotosúťažiach. Pre záujemcov fotenia krajiny usporiadáva krajinárske fotoworkshopy a fotokempy, hlavne v Čechách a na Slovensku.

Kontakt:

www.marianberes.cz

e-mail : beres@personalcoaching.cz

GSM : +420 602 281 475


 

Martin Gallie

Praha

Mladý fotograf, známý zejména fotografiemi architektury, města a krajiny, pořizovanými dlouhou expozicí za pomoci silných ND filtrů. Začínal se Sony A57, nyní využívá Fuji x-t20. Za pět roků získal jak osobitý fotografický rukopis, tak početnou skupinu fanoušků na Facebooku. Kromě dlouhých expozic má slabost pro staré fotoaparáty a objektivy.

Stálou inspirací mu je rodná Praha s neopakovatelnou atmosférou a množstvím historických i moderních staveb.

Kontakt:

www.martingallie.com

e-mail : mgalliephotography@gmail.com

GSM : +420 721 184 628


 

Martin Hodoň

Žilina

Pochádza zo stredného  Slovenska, fotografovaniu sa venuje od roku 2004 . Venuje se fotografovaniu krajiny, wildlife, svadobnej a produktovej fotografii. Rád objevuje nové a málo navštevované krajiny ako sú Island, Azorské ostrovy či daždové pralesy.

Kontakt:

https://www.facebook.com/pg/Martin-Hodoň-Fotograf-265792223574183/

e-mail : martinhodon87@gmail.com

GSM : +421 918116302


 

Tomáš Holub

Praha

Cestovatel s fotoaparátem, autor knihy" Když má fotografie duši".  Věnuje se fotografování krajiny, rád objevuje nová, neokoukaná místa v tuzemsku i zahraničí a nedá dopustit na Vysočinu. Snaží se fotit tak, aby fotografie měla duši a atmosféru a tuto energii šířit dál prostřednictvím svých fotoOBRAZů.

Fotografie prezentuje na autorských i společných výstavách. Za dosud největší úspěch považuje absolutní vítězství v prestižní fotosoutěži NIKON KALENDÁŘ 2017 a finálovou účast o rok dříve. 
Od roku 2016 je lektorem Školy kreativní fotografie.

Kontakt:

www.holubtomas.cz

e-mail : holub.tomas@centrum.cz

GSM : +420 604 721 983


 

Marian Kuric

Cinobaňa pri Lučenci

Pochádza z južného Slovenska, fotografovaniu sa venuje od roku 2011 a postupne sa stalo jeho hlavným záujmom. Za dobrú fotografiu neváha vyrážať do hôr v akomkoľvek počasí a stráviť tam aj niekoľko dní vonku v zime, vetre a v daždi.

Za svoje snímky získal rad ocenení v súťažiach, vrátane fotografie v prestížnom NIKON kalendári 2017. Svoje skúsenosti
ďalej odovzdáva záujemcom na krajinárskych fotografických
workshopoch.

Kontakt:

www.mariankuric.com

e-⁠mail : mariankuricphoto@gmail.com

GSM : +421 907 387 003

 


 

Bryan Peterson

Bryan je úspěšným komerčním fotografem již více než 35 let. Mezi jeho klienty patří společnosti American Express, Kodak, UPS, Phillips a Citibank. Kromě toho získal sedmkrát ocenění Annual Communication Arts Photography, čtyřikrát Print Magazine a také získal prestižní zlatou cenu New York Art Directors. Byl také redaktorem časopisu Popular Photography a Outdoor Photographer.

Je spoluzakladatelem Bryan Peterson School of Photography, jedné z přední online světové fotografické školy, a také zakladatelem YouKeepShooting.com, celosvětové komunity fotografů, kteří všichni sdílejí vášeň pro fotografování a vše kolem.

V rámci fotografické komunity je nejlépe známý jako fotograf / spisovatel osmi nejprodávanějších knih vydaných v 11 jazycích; např. Naučte se fotografovat dobře expozici, Naučte se exponovat kreativně, Naučte se fotografovat detail, Expozice: Problémy a Řešení, Naučte se fotografovat portrét kreativně a další.

Bryan také pořádá fotografické workshopy po celém světě! Chcete-li se dozvědět více, navštivte webovou stránku jeho workshopů.


 

Daniel Řeřicha

Krupka u Teplic

Fotografuje hlavně krajinu a jelikož se každý den z domova dívá na krásné České středohoří a má to kousek do Českého Švýcarska, tak asi právě proto má nejraději snímky horské a vysokohorské krajiny.  Jeho hlavní doménou jsou barevné i černobílé minimalistické snímky krajiny či architektury. Snaží se zachytit na svých fotografiích krajinu ve všech ročních obdobích, často s hrou světla a stínů mezi dnem a soumrakem, které umocňuje její osobitý ráz.

Fotografie prezentuje na autorských nebo společných výstavách v České republice i v zahraničí. Za svou tvorbu získal mnoho ocenění v různých fotografických soutěžích. Zabývá se drobnou publikační činností v elektronických a tištěných médiích a jeho fotografie bývají součástí fotografických i cestovatelských časopisů. Spolu s Tomášem Morkesem pořádá fotografické workshopy (www.phototours.cz).

Kontakt:

www.danielrericha.cz

e-mail : daniel.rericha@seznam.cz

GSM : +420 725 279 947


 

Jozef Sádecký

Považská Bystrica

Svadobný a krajinárský fotograf. Nadšenec ochotný vstávať za hlbokej noci a absolvovať výstupy za tmy, často v ľadovom vetra či dažďu len preto, aby na hrebeňoch hôr neprepásol najkrajší ranné svetlo.
Fotografie prezentuje na autorských výstavách a získal za ne aj rad ocenení vo fotosúťaže. Získané skúsenosti tiež odovzdáva záujemcom na krajinárskych fotografických workshopoch.

Kontakt:

www.jozefsadecky.sk

e-mail : jozefsadecky@jozefsadecky.sk

GSM : +421 915 288 793


 

Mario Sikora

Praha a Třinec

Je český profesionální fotograf, jež se především zaměřuje se na Art portrét, Fine Art a Reportážní fotografii. Fotografii se věnuje již od roku 2003, klade v ní důraz na práci se světlem, emocí a perspektivou. 
Během své kariéry získal řadu mezinárodních fotografických titulů a ocenění. Je držitelem zlatých medailí FIAP, PSA, IAAP, MOL PA a dalších, v kategoriích Barva, Monochromatické, Portrét a Krajina.
Pořádá fotografické workshopy a besedy, při výuce využívá moderních technologií, praktických zkušeností a zaměřuje se na potřeby účastníků a jejich rozvoj – kurzy.mariosikora.cz 
Jeho fotografie lze zhlédnout v galeriích, na webu a také je lze pořídit i v rámci limitovaných edic. 

Kontakt:

www.mariosikora.cz

e-mail : info@mariosikora.cz

GSM : +420 733 290 035


 

David Špingl alias DSPHY

Zlín

Narodil se v Praze, ale po 33 letech se v roce 2019 přestěhoval na Moravu do okolí Zlína. Věnuje se naplno umělecké portrétní fotografii zaměřené na zachycení atraktivity žen. Do své fotografie se vždy snaží dát ještě něco navíc např. pointu, akci, emoci popř. kombinaci všech tří. Miluje denní světlo a snaží se tedy vyhýbat umělému osvětlení úplně. Je specialista na Streetový Glamour, kde využívá kontrastu krásné ženy s temnou, rozpadlou a starou nebo moderní pouliční architekturou. Jeho koníčkem je fotografování krajin. 

Fotografii prezentuje převážně na sociálních sítích, kde má početnou fanouškovskou základnu. Učí fotografii ve fotografické škole Nicom a také měl několikrát články v prestižním fotografickém magazínu FotoVideo.

Kontakt:

www.facebook.com/dsphy

e-mail : dsphycz@gmail.com

GSM : +420 608 917 715


 

Erika Valkovičová

Praha

Erika Valkovičová je nezávislá fotografka pôvodom zo Slovenska, momentálne žije v Prahe. Štrukturálne zmeny v korporácii, ku ktorým došlo v roku 2012, prijala ako osobnú výzvu a osamostatnila sa. Nadobudnutá sloboda priniesla príležitosť cestovať a neskôr sa zrodilo nadšenie pre fotografovanie. Venuje sa fotografovaniu krajiny a prírody, jej záľubou je návšteva miest Svetového dedičstva. Erika je držiteľkou Národnej ceny Slovenska v Sony World Photography Awards 2018 a získala niekoľko ďalších ocenení vo svetových fotografických súťažiach. 

Jej tvorba odzrkadľuje vášeň pre cestovanie a lásku k prírode. Svoje skúsenosti ďalej odovzdáva záujemcom na fotografických cestách a workshopoch po svete. Jej snímky nájdete v nasich i zahraničných časopisoch a magazínoch a taktiež v publikáciách UNESCO.

Kontakt:

www.epicbyerika.com

e-mail : hello@epicbyerika.com

GSM : +420 774 989 066

 

Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.