https://www.vffoto.com
Země

magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm

Cena bez DPH:
2 744 Kč
Vaše cena s DPH:
3 320 Kč
Provedení:
magnetic NANO-PRO
Dostupnost:
skladem
Zboží obdrží zákazník do 1 týdne od úhrady objednávky.
  • vhodný pro filmování i fotografování
  • kvalitní optické sklo Schott
  • filtr typu 2 v 1, slouží jako filtr i jako adaptér pro další magnetický filtr stejné řady.
  • nejnovější nanovrstvy pro jednodušší čištění
  • 16 kvalitních antireflexních vrstev
  • špičková polarizační fólie typu True Colour s  minimálním barevným posunem
  • filtry s vlastní luxusní magnetickou krytkou zdarma
Kód zboží: 8594177456064
EAN: 8594177456064
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gravírovaní navíc od 199 Kč
Přihlásit do VFFOTO klubu se můžete zde.
ks

Magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s magnetickou krytkou.

Doporučení VFFOTO:

Řada profesionálních magnetických variabilních filtrů VFFOTO je pro ty, kdož potřebují pohotově měnit tmavost ND filtru a zároveň chtějí tradiční i magnetický způsob uchycení na objektiv.

Variabilní ND filtr s proměnlivou intenzitou zatmavení je určený zejména pro filmování, kde umožní při daném čase pohotově řídit množství světla podle měnících se podmínek scény. Díky špičkové optické kvalitě, téměř nulové ztrátě detailů na kvalitních objektivech nejvyšších řad předních světových výrobců a minimálnímu barevnému posunu, můžeme tento filtr poprové v historii doporučit nejen fotografům - portrétistům , ale i krajinářům zejména ve spojení s magnetickým ND filtr 8x VFFOTO NANO-PRO US 77 mm pro VND filtry.
Díky této kombinaci zákazník rázem získá filtr o ND densitě 2,5x- 256x ( 1,5-8 EV).

Pokud případní zájemci projeví zájem, jsme schopni v budoucnu nabízet i tmavší varianty tohoto systému.


Magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm – specifikace

použité sklo: optické sklo Schott B270
plošné utěsnění polarizační fólie: ano
stranové utěsnění polarizační fólie: ano
barevný posun: zanedbatelný, do 200 K , verze typu True Colour (může se měnit s intenzitou ztmavení filtru)
tloušťka všech (4) skel dohromady: 2,5 mm 
výška rámečku po zašroubování: 5,9 mm - slim
materiál rámečku: slitina hliníku
počet antireflexních vrstev: 16 (8+8) pro omezení odlesků a lepší chování v protisvětle
nanovrstvy: ano, odpuzují nečistoty a zabraňuje špinění skel filtrů
váha filtru: 45 g
zadní závit: 72 mm
přední závit: ano, 77 mm
použití běžné krytky: ne, filtr je dodáván s vlastní magnetickou krytkou
prodloužení času o: 1,5-5 EV (platí pro ohnisko cca 35 mm)
propustnost světla: 40–3,125 % (platí pro ohnisko cca 35 mm)
UHD kvalita (zachování velmi jemných detailů kresby): ano
přídavná páčka pro jednodušší manipulaci: ano


Tento typ filtru NELZE vzhledem k technologii výroby opravit.

Konstrukce rámečku:
Magnetické VND filtry 2-32x jsou filtry nové generace, je to vlastně filtr 2 v 1. Slouží nejen jako klasický filtr, ale zároveň i jako "základna" pro další magnetické filtry, které  budeme nabízet k této sérii filtrů. Filtry této série poznáte dle barvy - vždy se bude jednat o barvu - "stříbrný titan".


Konstrukce skla:
Jeho konstrukce je tvořena dvěma proti sobě otočenými polarizačními filtry. Intenzita efektu se nastavuje jejich vzájemným nastavením ve vymezeném rozsahu, děje se tak otáčením pohyblivé části filtru. Tímto opatřením se minimalizuje možnost vzniku tzv. polarizačního kříže. Intenzita využitelného ztmavení filtru se mění s ohniskem objektivu. S rostoucí ohniskovou délkou objektivu roste i intenzita využitelného ztmavení (viz. tabulka níže).

Filtr jsou vyrobeny v naší nejvyšší specifikaci NANO-PRO. Označení TC ( True Colours) znamená, že pri jejich výrobě jsme použili nový typ prvotřídní fólie, jejíž výhodou je téměř nulový barevný posun. Pro zájemce o tmavší VND filtry budeme s tímto filtrem nabízet další magnetický ND 8x v ultra slim rámečku,  který  uvádíme poprvé v rámci VFFOTO.  Díky němu, jednoduchým přiložením k VND filtru rázem získáte  VND filtr 16-256 x. Celkové rozpětí ( zmiňovaného setu) ND 2,5-256x  (1,5-8 stop) by mělo být dostatečné pro 99% videokameramanů a fotografů, kteří rádi používají slabší ND filtry.

Konstrukce krytky:magnetická VND krytka VFFOTO
luxusní a ultimativní magnetická krytka vyrobená ze slitiny hliníku v barvě stříbrného titanu ( stejně jako celý systém VND filtrů VFFOTO). Spodní strana krytky je opatřena sametkou, která při správném zacházení minimalizuje možné poškození skel VND filtru. Tato krytka je již součástí filtru a je v dodávána ke každému filtru ZDARMA. Zároveň slouží jako nejlepší možná ochrana přední části filtru.

Váha krytky je cca 25 g.


Magnetický variabilní ND filtr je filtr s proměnlivou intenzitou zatmavení. Primárně je určený pro filmování, lze jej použít i jako slabší ND filtr pro fotografování včetně krajinářské fotografie.

ND (neutral density - neutrální šedý) filtr slouží k redukci světla všech vlnových délek (barev). Použitím ND filtru může fotograf prodlužovat expoziční čas a měnit velikost clony dle svých priorit a mít tak větší kontrolu nad délkou expozice i při extrémních podmínkách (moře, hory, sníh). Variabilní filtr je specifickým případem ND filtru.


Variabilní filtr obecně, bez ohledu na výrobce či značku, se nehodí na pro širokoúhlý objektiv, zhruba pod 30 mm fullframe nebo fullframe ekvivalent. Důvod je problém nerovnoměrné polarizace, fyzikální jev, který limituje či znemožňuje využití polarizačního filtru na krátkých ohniskách. Variabilní ND filtr jsou konstrukcí hned dva polarizační filtry na sobě.

Variabilní filtr lze fyzicky nasadit na jakýkoli objektiv od 16 mm ohniska výš aniž by docházelo k vinětaci rámečku (u některých soustav náchylnějších na vinětaci  je vinětace na tomto ohnisku již možná). Přesto jako nejkratší vhodné  ohnisko objektivu doporučujeme 30 mm. Kratší ohnisko než 30 mm znamená risk znehodnocení obrazu nestejnoměrnou polarizací záleží na typu fotografované scény.

Závislost reálně využitelného zatmavení filtru na ohniskové vzdálenosti
při ohniskové vzdálenosti (FF) 16 mm: ND 16x, -4 EV (propustnost světla 6,25 %)
při ohniskové vzdálenosti (FF) 35 mm: ND 32x, -5 EV (propustnost světla 3,125 %)

Shrnutí:
DOPORUČUJEME variabilní filtr VFFOTO:

- Pro filmování do 8K, s objektivy ohniska od 17 mm a víc (fullframe),
- Pro portrétní a krajinářské fotografování jako slabší ND filtr s následným běžným užitím fotografií.


Variabilní ND filtry VFFOTO řady NAN-PRO TC jsou vyvinuty v České republice firmou VFFOTO.
Jsou vybaveny nejen 16-ti antireflexními vrstvami (8 na každé straně), ale i novými nanovrstvami s nejpokročilejšími funkcemi: zvýšená odolnost proti poškrábání, voděodolnost, zvýšená odolnost proti mastnotě a snazší čištění.
K výrobě variabilních filtrů je použita špičková polarizační japonské polarizační fólie typu TRUE COLOUR  (TC)  a prvotřídní optické sklo Schott B270 (více informací najdete zde).
ND filtry této série jsou speciálně určeny pro digitální fotoaparáty, lze je ale použít i na klasické kinofilmové zrcadlovky.

Proč se rozhodnout pro variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC:
  1. 16 (8+8) vysoce kvalitních antireflexních vrstev = minimalizace nežádoucích odlesků,
  2. závěrečná povrchová úprava filtru nanovrstvami = odolnost vůči vodě, poškrábání a znečištění, jednoduché čištění, tyto vrstvy vylepšují mechanické a fyzikální vlastnosti použitého skla,
  3. originální, velmi kvalitní optické sklo Schott B270 a špičková barevně neutrální CPL fólie = bez vlivu na ostrost, zachovává kresbu i v nejjemnějších detailech,
  4. plošné a stranové utěsnění polarizační fólie = ochrana polarizační fólie proti vlhkosti a nepříznivým vlivům, její dokonalé napnutí mezi skly umožňuje výbornou kvalitu snímku,
  5. pro široký rozsah ohnisek 16-800 mm (po přepočtu na full frame) = univerzální využití, vhodný pro použití na ultraširokých objektivech, ale i na teleobjektivech,
  6. speciální hydrofobní úprava způsobuje, že se vodní kapky nerozlévají, ale tvoří kuličky = kapka sklouzne sama nebo ji stačí sfouknout ofukovacím balónkem,
  7. skleněný filtr nevytváří statickou elektřinu = nepřitahuje prach jako plastové (resinové) filtry,
  8. excelentní poměr ceny a kvality  = spokojený a vracející se zákazník,
  9. precizní zpracování = spolehlivost,
10. minimální barevný posun = tyto filtry lze používat s výbornými výsledky v černobílé i barevné fotografii,
11. nízký designový rámeček s větším průměrem přední části filtru = výrazně omezuje možnost vinětace rámečku,
12 . ovládání pomocí páčky - přesné natáčení tmavosti ND filtru
13.  otáčení pouze ve vymezeném rozsahu = minimalizuje se možnost vzniku nestejnoměrného ztmavení fotografované scény ( tzv. polarizačního kříže). 
14. výstupní kontrola každého filtru se provádí v České republice.

Doporučení VFFOTO:
Své místo najde i na nejlepších objektivech o ohniskové vzdálenosti 16-800 mm (přepočteno na full frame) takových firem jako jsou Canon, Nikon, Carl-Zeiss, Leica, Hasselblad, Olympus, Pentax, Fuji, Sony aj.

Obrazové hodnocení v ateliéru - barevný posun (u obrázků nastavena barevná teplota na 3600 K):
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 35 mm (FF), propustnost světla 40 % (ND 2,5x - minimální možné ztmavení)
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 35 mm (FF), propustnost světla 3,125 % (ND 32x - maximální možné ztmavení)

Obrazové hodnocení v ateliéru - detail (100 % zvětšení bez doostření):
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 200 mm (FF), propustnost světla 40 %  (ND 2,5x - minimální možné ztmavení) objektiv Canon 70-200/2,8 L, fotoaparát Canon 5D mark IV
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 200 mm (FF), propustnost světla 3,125 %  (ND 32x - maximální možné ztmavení) objektiv Canon 70-200/2,8 L, fotoaparát Canon 5D mark IV
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 200 mm (FF), propustnost světla 4,99 %  (ND 20x - minimální možné ztmavení + magnetický ND filtr 8x VFFOTO NANO-PRO US 77 mm pro VND filtr, objektiv Canon 70-200/2,8 L, fotoaparát Canon 5D mark IV
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 200 mm (FF), propustnost světla 0,377 %  (ND 256x - maximální možné ztmavení + magnetický ND filtr 8x VFFOTO NANO-PRO US 77 mm pro VND filtr, objektiv Canon 70-200/2,8 L, fotoaparát Canon 5D mark IV

Obrazové hodnocení v exteriéru - barevný posun (u obrázků nastavena barevná teplota na 5210 K):
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 28 mm (FF) propustnost světla 40 %  (ND 2,5x - minimální možné ztmavení) objektiv Canon 16-35/4 L, fotoaparát Canon 5D mark IV, expozice bez filtru 0,8 s, s filtrem 2 s
magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm bez filtru magnetický variabilní ND filtr 2-32x VFFOTO NANO-PRO TC 72 mm s filterm
ohnisko 28 mm (FF) propustnost světla 3,125 %  (ND 32x - maximální možné ztmavení) objektiv Canon 16-35/4 L, fotoaparát Canon 5D mark IV, expozice bez filtru 0,8 s, s filtrem 30 s

Nezávislé recenze:
Připravujeme
Níže uvedené recenze jsou přímo přebírány z portálu: vffoto — Heureka.cz

Za jejich ověření a správnost odpovídá :
Heureka Group a.s.
Karolinská 706/3
186 00 Praha 8 – Karlín
Česká republika
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Ultra rýchle doručenie.
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Rychlá dodávka, zboží dorazilo vždy v pořádku.
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Poslali zbozi rychle
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Rychlost + serióznost
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
rýchle dodanie tovaru
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Obrovská rychlost
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
kvalita !!! nic
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Komunikácia Rýchlosť vybavenia Kvalita produktov
Heureka ověřeno
Ověřený zákazník
Dobrý výběr i logické uspořádání nabízeného zboží. Navíc rychlá a efektivní komunikace s majitelem, který rád a dobře poradí. Široký výběr filtrů na různá použití. UV, polarizační i ND filtry v různých variantách aopravdu snad všech možných průměrech.
Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.