https://www.vffoto.com

Setkání členů

Setkání Klubu VFFOTO ("VFFOTO setkání")

 
jsou jednou z výhod pro členy Klubu VFFOTO 
(ještě nejste členem? Staňte se jím! Členství je zdarma a přihláška vám zabere jen minutu).


Čas od času se potkáváme na zajímavých místech pod vedením zkušených průvodců - fotografů. Skvělá příležitost si zafotit i popovídat se stejně naladěnými kolegy.

Jak VFFOTO setkání probíhá? A co s sebou?
VFFOTO setkání není workshop ani školení. Jde o přátelské setkání lidí se stejným koníčkem – fotografováním. Můžete si přijet zafotit, odkoukat od kolegů něco nového, něco si zkusit, na něco se zeptat, … anebo si jen tak pokecat. Nezáleží na tom jestli máte profi techniku anebo fotoaparát se základním objektivem, jestli jste začátečník nebo profesionál. A když se na něco zeptáte, určitě vám někdo odpoví či poradí.


Jarní setkání členů VFFOTO klubu v Českém středohoří - 7.5.2022 pod vedením Daniela Řeřichy a Tomáše Morkese. 


Informace k setkání:

Sraz v sobotu 07.05.2022 v 11:00 hodin v obci Raná, okr. Louny  (na parkovišti pod "Areálem skleník" - GPS: 50.4070444N, 13.7790769E).
Raná je vesnička pod stejnojmenným vrcholem cca 8 km severně od města Louny.
Parkovné cca 50,-Kč/den.
 
Program:
- od 11:00 do 14:00 hodin volná diskuze na téma krajinářská fotografie a fotografické filtry (během této doby bude čas i na individuální občerstvení),
- ve 14:00 hodin přesun na první lokalitu (pravděpodobně vrch Číčov - přejezd cca 9 km a následně pěšky pohodlnou cestou na samotný vrchol- cca 15 min chůze, převýšení cca 70 m),
- ve 16:00 hodin přesun na druhou lokalitu (pravděpodobně na magické Křížové vršky - přejezd cca 5 km a následně pěšky pohodlnou cestou na samotný vrchol Křížových vršků - cca 20 min chůze, převýšení cca 80 m),
- zakončení fotografické akce po západu slunce okolo 21:00 hodiny.
 
Křížové vrškyUvedený program berte prosím jen jako orientační (předpokládaný). Během setkání nejsou stanoveny žádné pevné termíny a místa. Vše je podřízeno jen tomu, aby měl každý možnost pořídit co nejlepší snímky (s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám).
V průběhu celého společného odpoledne pak bude probíhat téměř neustálá diskuze na různá témata, jako je např. ovládání fotografické techniky, základy krajinářské fotografie, výbava pro krajinářskou fotografii, volba vhodného ohniska, používání fotografických filtrů, hledání vhodného stanoviště, práce s kompozicí, specifika černobílé fotografie, fotografie s dlouhými expozičními časy,...
 
Potřebné vybavení:
- Nejlépe digitální zrcadlovku nebo bezzrcadlovku (samozřejmě je možné fotit i na klasiku).
- Objektivy různých ohnisek (od širokoúhlých objektivů s ohniskem okolo 16 mm až po teleobjektivy) - ideálně ohnisko 16-35 mm + 70-200 mm (hodin se může i 28-70 mm).
- Stabilní a pevný stativ (např. Manfrotto, Gitzo, Giotos, Velbon,...).
- Fotografické filtry (polarizační, přechodové a ND filtry)
- Kabelovou nebo dálkovou spoušť (není však úplnou nutností).
 
Ostatní doporučení:
České středohoří nabízí zajímavé lokality pro fotografování téměř za každého počasí a proto se raději připravte i na fotografování za horších povětrnostních podmínek (déšť, vítr,...). Oblečení přizpůsobte možným teplotním výkyvům, které nás mohou během dne potkat.
Nezapomeňte si přibalit na celou dobu setkání fotografů dostatečné množství tekutit a jídla na které jste zvyklí. Pokusíme se v případě zájmu zajet na společný oběd, ale nemůžeme jej garantovat.

Workshop je již plně obsazen. 
 
SLUNOVRAT S VFFOTO – VFFOTO SETKÁNÍ 18. 6. 2022 pod vedením Jiřího Skořepy.

Informace k setkání:

Účast zdarma, s ohledem na omezené místo na některých lokacích je počet účastníků maximálně 20 fotografů. Přihlášky do naplnění kapacity přijímáme e-mailem na skorepa@vffoto.com.

Místo: Humpolec a okolí.
Proč v Humpolci? I Hliník se odstěhoval do Humpolce…
- Protože je v okolí dost zajímavých, fotogenických a „neprovařených“ míst
- Protože je snadný dojezd po D1 jak od Prahy, tak od Brna
- Protože tu sídlí VFFOTO ;-)

Představa setkání je pohodový den ve společnosti kolegů se stejným zájmem a fotografování venku na zajímavých místech.
 
Orientačně:
Fotografování u hráze Sedlické přehrady (technická památka) přes hladinu přehrady v nejhezčím ranním světle. Které tam kreslí doopravdy jen a pouze pár dnů v roce kolem slunovratu.
Lipnice nad Sázavou, lom se sochařským dílem „Zlatý voči“, jednou ze součástí Národního památníku odposlechu. Fotografování „Zlatých vočí“ přes vodní hladinu zatopeného lomu (majitelé CPL jsou ve výhodě).
Lipnici nad Sázavou, lomy se sochařským díly „Ústa pravdy“ a „Bretschneiderovo ucho“, což jsou další součásti Národního památníku odposlechu.
Krajina a dlouhé expozice v okolí Humpolce, Želivi či Světlé nad Sázavou – nejvhodnější lokaci vybereme dle aktuálního počasí (a počítáme se vším – i pro celodenní déšť bude připravená alternativa)
 
Informace budeme, s blížícím se termínem setkání, dále upřesňovat.
 

Máte dotaz ke Klubu VFFOTO či VFFOTO setkáním? Napište mi nebo zavolejte: email: skorepa@vffoto.com mobil: +420 737 803 355
Jiří Skořepa

Přihlášení proběhlo v pořádku.
Jste příhlášen jako. Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.
Váš kód je v pořádku, sleva je aplikována.
Váš kód nebyl správně zadán, sleva nebude započítána.