Přihlášení

0
Košík
CZK
blog S fotofiltry na cestách

S fotofiltry na cestách

České středohoří, krajina zrozená sopkou – Daniel Řeřicha

České středohoří má rozlohu 1265 km2 a rozkládá se mezi městy Louny a Česká Lípa.
Donedávna se jednalo o tak trochu fotograficky opomíjenou oblast, ale už jen fakt, že se této oblasti přezdívá Zahrada Čech napovídá, že je to velice malebný kraj, který nabízí nekonečné množství fotografických motivů. Pojďte se přesvědčit o pravdivosti mých slov…

Fotofiltry na Rallye Dakar 2020 – rozhovor s Martinem Zemánkem

Martin Zemánek je kameraman a fotograf na plný úvazek.
Jeho koníčkem jsou automobilové závody, které jej přivedly až na Rallye Dakar. V roce 2020 byl na Rallye Dakar již po osmé.Tentokrát i s fotografickými filtry VFFOTO.
Jak se osvědčily?
Martin se za námi zastavil v Humpolci a podělil se o zkušenost s VFFOTO filtry v poušti Saúdské Arábie.

S magnetickými filtry VFFOTO ve Vysokých Tatrách

Lomnický štít je, se svými 2634 metry nad mořem, druhým nejvyšším vrcholem Tater.
Těch, které se honosí přídomkem “Vysoké” už samy o sobě.
Na vrchol Lomnického štítu se vypravují za prvé turisté od Skalnatého plesa lanovkou, za druhé horolezci od Lomnického sedla po svých. Turisté jsou v lanovce rychlejší, ale zase musí vybojovat místenku, což znamená ji kupovat několik dnů předem.

S magnetickými filtry VFFOTO na ranní Ukrajině

Víte, co mají společného fotografické ND filtry, parní lokomotiva, tržiště a pravoslavný chrám? Dají se zajímavě spojit v jediné fotce. Nevěříte? Čtěte dál.

 


Matterhorn 4478m

Drsná, majestátná, tajemná, ale především překrásná hora na hranicích mezi Itálií a Švýcarskem. S nadmořskou výškou 4478 m n.m. se jedná o sedmou nejvyšší horu Alp a zároveň poslední zdolávanou alpskou čtyřtisícovku. Po připomenutí italského názvu Mont Cervino či francouzského Le Cervin již nemůže být pochyb, že řeč bude o Matterhornu.
Číst dále.