Přihlášení

0
Košík
CZK
blog Příběhy fotografií

Příběhy fotografií


Příběh fotografie - Tajemná jeskyně (Daniel Řeřicha)

Když jsem poprvé zahlédl místo s „Tajemnou jeskyní“, tedy spíše průrvu mezi zaklíněnými pískovcovými bloky, hned se mi vybavilo několik fotografií od autorů, kteří zde fotili již dávno přede mnou. Většina z nich se zaměřila na pohled kousek od jeskyně směrem proti proudu. Nemám rád, když se „přefocují“ snímky jiných autorů a pokud je to jen trochu možné, tak se snažím vymyslet něco nového. Je to vždy výzva a prostor, kde se mohu realizovat a vložit tak do budoucího snímku něco svého.
Přečtěte si celý článek.


Příběh „Balkonové“ fotografie (Tomáš  Morkes)

Fotografii jsem pořídil před pár lety v Dolomitech v krásné vesničce La Valle (Itálie), kde jsme byli ubytováni v penzionu, abychom odsud s dvěma kolegy fotografy vyráželi na naše fotovýpravy po okolí. Náš pobyt jsme načasovali na polovinu října, kdy je zde podzim v plném proudu a vše je krásně barevné. Tak tomu bylo i po našem příjezdu a vypadalo to velmi nadějně. První dny jsme vyráželi fotit do hor a nafotili jsme řadu slušných snímků.
Přečtěte si celý článek.


Příběh fotografie - Pyrenejské světlo, Francie ( Tomáš Holub)

Na jaře jsme projížděli horským průsmykem Col d'Aubisque (1 709 m n. m.) ve francouzských Pyrenejích, který bývá součástí Tour de France. "Stará dáma", jak se závodu s oblibou říká, je prestižní etapový závod silničních kol a nyní je na pořadu dne. Přímo v sedle jsme ještě v mracích obdivovali obrovské makety silničních kol.Drobně pršelo, ale v dálce se po bouřce oblačnost roztrhávala. Kousek jsme popojeli, když v tom si pár paprsků slunce našlo cestu oblačností a rozzářilo travnaté a deštěm namoklé horské louky. Nádherný okamžik!
Přečtěte si celý článek.