Přihlášení

0
Košík
CZK

magnetický UV IR-cut filtr VFFOTO

 Adaptér magnetických filtrů s UV IR-cut sklem neboli magnetický UV IR cut filtr

Provedením kovový kroužek, na straně k objektivu se standardním závitem, který odpovídá filtrovému závitu objektivu. Na vnější straně s ocelovým kroužkem, který je protikusem pro magnety magnetického filtru VFFOTO. V adaptéru je vestavěné speciální optické UV IR-cut sklo filtru třídy GS. Proti běžnému UV filtru dokáže odfiltrovat nejen neviditelné UV záření (dokonce víc než klasický UV filtr), ale také dlouhovlnné infračervené záření, které běžný UV filtr propouští. Kde se to hodí? Speciálně u snímků fotografovaných dlouhými expozičními časy a s využitím silných ND filtrů. UV IR-cut odstraní infračervené záření, které jinak dává snímkům se silnými ND filtry načervenalý nádech. A dále také u snímků s polarizačním filtrem. Obzvlášť pokud je záměrem fotografa získat barevně velmi věrné snímky. (Běžně jsou CPL mírně oteplující, čili snímky více do žluta). A pochopitelně i při kombinaci silného ND s CPL filtrem.

(Zajímají vás ještě další možné způsoby jak nasadit magnetický filtr VFFOTO na objektiv? Najdete v článku „Jak dostat magnetický filtr na objektiv“)

Výhody:

  • Velice věrné barvy i se silnými ND filtry nebo s polarizačním filtrem, bílá je opravdu bílá.
  • Kvalitní optické sklo znamená minimální vliv na výsledný obraz, transparentnost okolo 99 %, antireflexní vrstvy, nanovrstvy proti špíně a vodě.
  • Čelní čočka objektivu je chráněná proti ušpinění, poškození či rozbití.
  • Lze nasadit originální sluneční clonu objektivu - adaptér i filtry mají stejný průměr jako objektiv.

Nevýhody:

  • Specializované řešení pro dlouhé expozice se silnými ND filtry a barevně věrné krajinářské snímky s polarizačním filtrem.
  • Jako univerzální adaptér/filtr na objektiv nevhodný - bez nasazeného CPL nebo ND filtru dává modrotyrkysové zabarvení fotografií. Speciálně se nehodí například pro portrétní fotografii.