Přihlášení

0
Česky
  • Slovenština
  • English
Košík
CZK
O značce VFFOTO Kurzy a workshopy VFFOTO Doporučované workshopy

Doporučované workshopy

jsou akce, které pořádají spolupracovníci či ambasadoři VFFOTO. O jejich kvalitě a schopnosti předávat znalosti dál jsme přesvědčeni. Můžeme je tedy s klidným svědomím doporučit.

Důležité upozornění: Snažíme se aby nabídka akcí byla opravdu aktuální.
S ohledem na nepředvídatelnou situaci v opatřeních pro zvládnutí epidemie koronaviru v ČR i Evropě mohou přesto být jednotlivé akce odloženy nebo zrušeny. O aktuální situaci se, prosím, informujte, přímo u pořadatele workshopu.


ONLINE FOTO KURZ DLOUHÁ EXPOZICE VE DNE I V NOCI

datum konání: Nejbližší začátek kurzu: 3. července 2020, 6 týdnů (3 x 2 týdny) online, výuka tedy probíhá výhradně přes internet, z
pohodlí vašeho domova
pořádá: Škola Perfektní Fotografie Bryana Petersona, instruktor Patrik Banas http://www.ppsop.cz/
cena: 3 490 Kč

Více informací:

Využijte dlouhou expozici a nafoťte skutečné umělecké záběry – ve dne i v noci!
Už dávno jste chtěli objevit krásu dlouhé expozice, naučit se všechny ty kreativní techniky a kouzla s magickým či dramatickým výsledkem a využít pomalou rychlost závěrky ve svůj prospěch? Přesně to je obsahem tohoto kurzu! Fotografování s dlouhou závěrkou dodá vašim záběrům něco, čeho při běžném nastavení nedocílíte – díky přidání prvku dlouhého času budou vaše výsledné fotografie přímo umělecké. Pronikněte do tajů fotografování s dlouhou expozicí, naučte se jak na sametově dlouhou vodu a mraky, získejte do záběru světelné čáry od aut nebo hvězd, nafotografujte pronikavou mléčnou dráhu a bezpočet hvězd na noční obloze, hrajte si s uzávěrkou při malování, při tvoření abstraktu, při zmrazení času, dodejte duchy do kompozice, zachyťte ohňostroj kreativně, vyzkoušejte psát a kreslit se světlem, přidejte pohyb do statického snímku a naopak, nafoťte pohyblivý objekt jevící se jako statický a objevte mnohé další kreativní techniky fotografování s dlouhou expozicí! V kurzu se také dozvíte vše o správném nastavení fotoaparátu v každé situaci, o plánování focení, o různých aplikacích, které vám pomohou, abyste vždy byli ve správném čase na správném místě. Dočtete se také o technické výbavě, jaké filtry ve vašem fotobatohu nesmí chybět a jak je správně použít, jak pracovat s vyvážením bílé, jaké jsou fáze denního a večerního světla, jak zaostřit ve tmě a jak své fotografie upravit pro velké wow finále!


JIHOČESKÉ LÉTO S MASOŽRAVKAMI

datum konání: 11.07.2020 - celodenní
pořádá: Jiří Skořepa, www.skorepa-photo.com
cena: 870 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 800 Kč

Více informací: Fotografování úchvatných masožravých rosnatek, bublinatek a dalších vzácných rostlin v neobyčejném světě jihočeských blat a pískoven. Naučíte se zvolit nejlepší úhel záběru, vnímat pozadí a pořídit fotografie s ohledem na správnou kompozici. A s využitím drobností typu odrazná deska dramaticky vylepšit své snímky.


PPSOP: BRYAN PETERSON – FOTO WORKSHOP PRAHA

datum konání: 31. 7. 2020 - celodenní
pořádá: PPSOP.cz, instruktoři Bryan Peterson a Patrik Banas
www.ppsop.cz
cena: 3 990 Kč

Více informací: Fotografický workshop v Praze s Bryanem Petersonem a Patrikem Banasem – asi netřeba cokoliv jiného dodávat, na této akci nesmíte chybět!
https://ppsop.cz/bryan-peterson-foto-workshop-praha/


PPSOP PERFEKTNÍ FOTODEN 2020

datum konání: 1. 8. 2020 - celodenní
pořádá: PPSOP.cz, instruktoři Patrik Banas, Monika Banas, Bryan Peterson a hosté
www.ppsop.cz
cena: Early bird cena pro první přihlášené: 2 990 Kč

Více informací: FOTOperfektní den Online Školy Perfektní Fotografie – tentokrát ne online, ale NAŽIVO!
https://ppsop.cz/fotoperfektni-den-2020/


TAJUPLNÁ LETNÍ ŠUMAVA 2020

datum konání: 21.08.2020 – 23.08.2020
pořádá: Daniel Řeřicha, Tomáš Morkes, www.phototours.cz
cena: 3890 Kč

Více informací: Krajina bezedných slatí, nekonečných lesů a krásných horských luk. To vše je Šumava, úžasná krajina, kde se krajinářská fotografie fotí skoro sama.


TATRANSKÉ VODOPÁDY

datum konání: 23.-25. 08. 2020
pořádá: Marian Kuric, www.mariankuric.com
cena: 110 €

Více informací: Bilíková chata /Vodopády Studeného potoka/.
Neprebádané krásy Studeného potoka a jeho vodopády, fotiteľné ráno, poobede aj v noci


FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP V ČESKOSASKÉM ŠVÝCARSKU

datum konání: 03.09.2020 – 06.09.2020
pořádá: Michal Vitásek, www.fotoskoleni.cz
cena: 2300 Kč

Více informací: Fotografujte pod vedením zkušeného fotografa v jednom z nejkrásnějších koutů České Republiky. Naučte se hledat a nacházet vhodné krajinné fotografické motivy.


JESENNÝ ŽDIAR, PIENINY, OSTURŇA, LAPŠANKA

datum konání: 4. 09. 2020 - 6. 09. 2020
pořádá: Marian Kuric, www.mariankuric.com
cena: 110 €

Více informací: Fantasticky fotogenická lokalita. Možnosti fotenia sú takme nevyčerpateľné, bez veľkej námahy sa dá dostať na špičkové fotolokality, ako samotný Ždiar, Lapšanka, Osturňa či Pieniny, kde takmer všade nás budú sprevádzať parádne Belianske Tatry. Nenechaj si ujsť farby jesene pod Belianskymi Tatrami.


JESENNÝ ISLAND /Kirkjufell, Gullfoss, Vestrahorn, Skogafoss/

datum konání: 19. 09. 2020 - 29. 09. 2020
pořádá: Marian Kuric, www.mariankuric.com
cena: 1590 €

Více informací: Nenechaj si utiecť nekonečnú krásu Islandu vo farbách jesene, to všetko počas 10 dňového foto workshopu. Zaži čaro Islandu, kde si príroda píše scenár podľa seba, a teda ho aj často mení. Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov, vybuchujúcich gejzírov a neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok.


FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP NA SKOTSKÉM OSTROVĚ SKYE

datum konání: 28.09.2020 – 04.10.2020
pořádá: Michal Vitásek, www.fotoskoleni.cz
cena: 15000 Kč

Více informací: Pokud budete hledat esenci Skotska na malé ploše, určitě vždy skončíte na ostrově Skye. Rozmanitost, krása, divokost... toho všeho se Vám na ostrově dostane měrou vrchovatou. Skye je sice ostrov, ale s pevninou je spojen mostem, takže ani nepotřebujeme trajekt. Vydejte se poznávat a fotografovat tu nejkrásnější skotskou krajinu.


BAREVNÉ I DLOUHOČASOVÉ CHORVATSKO 2020

datum konání: 03.10.2020 - 07.10.2020
pořádá: Jiří Skořepa, www.skorepa-photo.com
cena (včetně ubytování): 5800 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 5400 Kč

 

Více informací: Pojeďte fotografovat Jadran tak, jak ho určitě neznáte. Bez přeplněných pláží, vedra, kolon na silnicích a památek v obležení turistů. Poznejte Chorvatsko s barevným mořem i oblohou, s večerními červánky nad ostrovy, se střídáním mlhy a slunce nad jedinečnými bělostnými škrapy horského národního parku Severní Velebit.


JESENNÝ ŽDIAR, PIENINY, OSTURŇA, LAPŠANKA

datum konání: 9. 10. 2020 - 11. 10. 2020
pořádá: Marian Kuric, www.mariankuric.com
cena: 110 €

Více informací: Fantasticky fotogenická lokalita. Možnosti fotenia sú takme nevyčerpateľné, bez veľkej námahy sa dá dostať na špičkové fotolokality, ako samotný Ždiar, Lapšanka, Osturňa či Pieniny, kde takmer všade nás budú sprevádzať parádne Belianske Tatry. Nenechaj si ujsť farby jesene pod Belianskymi Tatrami.