Vážení příznivci a členové klubu VFFOTO,
vítám vás u červnového vydání našeho klubového zpravodaje, pátého v roce 2020. V České republice se postupně rozvolňují opatření související s pandemií covid-19. Začíná být možné cestování do bližších i vzdálenějších míst a tak vám nabízíme přehled dění kolem fotografických filtrů, novinky, ale též nabídku nejbližších tuzemských i zahraničních fotoworkshopů, pozvání na fotosetkání a další zajímavé informace.

Děkuji za Vaši trvající přízeň. A přeji nadále optimismus, dobré světlo, veselou mysl a pevné zdraví.

Vladimír Fučík, majitel značky VFFOTO


Aktuálně: Beseda „S filtry ve všech koutech světa“. S Jardou Horou nejen o foto toulání dne 16. 6. 2020          v Praze na VFFOTO Pointu.

Zveme všechny příznivce filtrů VFFOTO a foto toulek na besedu s Jardou Horou o jeho zkušenostech z cestování a používání fotografických filtrů v nejrůznějších koutech světa.

Beseda bude na VFFOTO Pointu (v prostorách Fotoklubu Kavalírka, Pod Kavalírkou 458/18, Praha 5v úterý 16. června 2020, začátek v 16 hodin. Všichni jste srdečně zváni a účast na besedě je pro členy Klubu VFFOTO zdarma.

Ve stejný den si při návštěvě VFFOTO Pointu navíc můžete, s týdenním předstihem před oficiálním křestem, prohlédnout naživo, krom dalších, i nové magnetické přechodové filtry.


Aktuálně: VFFOTO setkání 20. 6. 2020 v okolí Bystřice nad Pernštejnem.

Rámcový program setkání Klubu VFFOTO

První letošní VFFOTO setkání proběhne na samém konci jara, v den slunovratu a tedy přechodu jara do léta. (Letní slunovrat nastává v sobotu 20. června ve 23:43.)

My se sejdeme v sobotu 20. června již ráno. 

Účast na setkání je pro členy Klubu VFFOTO zdarma.

Pro nejotrlejší fotokrajináře je sraz ve 4 hodiny ráno poblíž Vítochova. S fotografováním krásného Kostela svatého Michaela archanděla o modré hodince a o pozdějším východu slunce.
Sraz bude na silničce do Písečné, zhruba zde: 49°34'0.188"N, 16°14'42.687"E. 
Slunce by mělo vycházet víceméně přímo za kostelem, přesné místo si doladíme pěšími přesuny pár desítek metrů po silničce.
Kostel je vzdálený vzdušnou čarou zhruba jeden kilometr, bude vítaný delší teleobjektiv. Ten se ostatně hodí i na Chudobínskou borovici.

Pozdnější, ne-ranní ptáčata, mohou vynechat východ slunce a připojit se v 7 hodin na stejném místě.

Další program bude zohledňovat aktuální počasí. V plánech je 350 let stará Chudobínská borovice (Evropský strom roku 2020, k fotografování je doporučený delší teleobjektiv), vyhlídky na přehradu Vír i na hrad Pernštejn.

Potřebné vybavení: Fotovýbava, oblečení a obutí do terénu s ohledem na počasí (ujdeme cca 8-10 km pěšky, po silničkách, stezkách a cestách), jídlo a pití raději na celý den, není jisté zda budou otevřené restaurace.

Bližší informace a přihlášky na mailu skorepa@vffoto.com. Budeme tak mít přibližnou představu kolik se nás sejde. A zohlednit počet při plánování.


Aktuálně: Křest nových magnetických přechodových filtrů VFFOTO a beseda s Martinem Gallie o dlouhočasových expozicích 23. 6. 2020 v Praze na VFFOTO Pointu.

Zveme všechny příznivce filtrů VFFOTO a fotografiování dlouhými expozicemi na křest novinky, magnetických přechodových filtrů VFFOTO.

Oficiální křest bude v prostorách VFFOTO Pointu (Fotoklub Kavalírka, Pod Kavalírkou 458/18, Praha 5v úterý 23. června 2020 v 16 hodin. Poté bude následovat beseda s Martinem Gallie o fotografování dlouhými expozicemi, radami jak začít a příběhy jeho fotografií.

Všichni jste srdečně zváni a účast na besedě je pro členy Klubu VFFOTO zdarma.

Všichni členové Klubu VFFOTO mohou navíc využít speciální „narozeninovou“ akci: V den křestu, 23. 6. 2020 dostanete k nákupu, jehož součástí bude i jeden či více kusů magnetických přechodových filtrů VFFOTO dárek: Nový Lenspen VFFOTO 3 v 1.
Nákup s dárkem není podmíněný osobní přítomností na křtu či návštěvou VFFOTO Pointu a členové Klubu VFFOTO jej mohou využít i při nákupu online v e-shopu VFFOTO. Platí výhradně jen v den křtu, tedy 23. června v době od 0:00 do 24:00 hodin.


1. Klub VFFOTO.

            K 10. 6. 2020 máme 903 aktivních členů.

Děkujeme všem za Váš zájem!

Také po celý rok 2020 budou pro členy klubu VFFOTO platit minimálně 4 výhody:

1. Možnost účasti na setkáních členů klubu VFFOTO (konání dle možností).
2. 1x oprava filtru  za 50% ceny ( přesnější informace na https://vffoto.com/klub_vffoto/pravidla
3. Zvýhodněná cena pro členy Klubu u placených workshopů VFFOTO a kurzů VFFOTO školy (konání dle možností)
4. Vybrané způsoby dopravy (TopTrans, Zásilkovna, Balíkovna) pro členy Klubu VFFOTO zdarma při objednávce zboží v e-shopu VFFOTO od 1000 Kč (pro nečleny Klubu od 5000 Kč).


2. Podpora pro Ústav hematologie a krevní transfúze - současnost a výhled do budoucna

Počátkem dubna jsme se rozhodli věnovat 10 % z hodnoty vašich dubnových nákupů v e-shopu VFFOTO jako dar pro Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze, který poskytuje specializovanou léčbu pacientům s poruchami krvetvorby.
Vy i my tak přispějeme na jeden konkrétní díleček zdravotnictví. Ten, který neplní dnes a denně první stránky tisku, nebývá v titulcích. Ale pomáhá těm nejohroženějším.

Jak tedy, i s vašim přispěním, pomoc dopadla?

Ústavu hematologie a krevní transfuze jsme bankovním převodem v pondělí 4. května 2020 odeslali peněžní částku 32188 Kč.
Dar pomůže financovat provoz vozů, jež rozvážejí léky pacientům, kteří se sami nemohou do ÚHKT dostavit.

Dubnem naše pomoc nekončí, aktuálně jednáme o další a dlouhodobější formě podpory ÚHKT.

Více informací na https://www.fotofiltry.eu/clanky/fotofiltry-pomahaji-175.html

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

3. Novinky v sortimentu VFFOTO.


S potěšením přinášíme informace o třech květnových novinkách v sortimentu VFFOTO výrobků:

 •      magnetické přechodové filtry VFFOTO
 •      ochranná pouzdra pro magnetické filtry VFFOTO
 •      Lenspen VFFOTO 3v1

Zcela nová řada magnetických přechodových filtrů VFFOTO.

Přechodové filtry jsou nejnovější částí systému magnetických filtrů VFFOTO.

Provedením jde o kruhový filtr s hustotou zatmavené části 0,9 (úbytek světla -3 EV) a pozvolným „soft“ přechodem.
Nabízíme jsou dvě varianty, s přechodem, který respektuje obvyklá pravidla „třetinové“ kompozice:

 •      1/3 (1/3 filtru zatmavená, 2/3 čiré)
 •      2/3 (2/3 filtru zatmavené, 1/3 čirá)

Výhodou je jednoznačně skladnost. Magnetický přechodový filtr je stejně velký (nebo spíš stejně malý) jako ostatní magnetické filtry VFFOTO. Jde přenášet v „komínku“ spolu s ostatními filtry.

Výhodou je jednoduché nasazení i sejmutí filtru bez šroubování, jen přiložením k magnetickému adaptéru na konci objektivu.

Výhodou je snadné natáčení a tím nastavení do potřebné polohy. Jedoduchý jednodílný rámeček se natáčí proti magnetickému adaptéru.

Výhodou je možnost dále používat originální sluneční clonu objektivu. S výhodou poslouží pro ochranu před dopadem bočního světla na optiku objektivu a zároveň i proti nepřízni počasí (déšť, mrholení, sněhová vánice, …).

Nevýhody:
Nelze měnit polohu přechodu, která je pevně daná.
Pod 20 mm (pouze s magnetickým přechodovým filtrem) nebo 24 mm (magnetický přechodový filtr + jeden další filtr) je nutné počítat s vinětací a její korekcí v postprodukci.

Aktuálně jsou nové magnetické přechodové filtry VFFOTO dostupné v průměrech 82 mm, 77 mm, 72 mm a 67 mm. Postupně se bude sortiment doplňovat o další velikosti.
Verze 1/3 a 2/3 o stejném průměru lze zakoupit v setu s cenovým zvýhodněním.

Z historie vývoje:
Prvotní nápad na magnetický přechodový filtr se zrodil loni 9. října v Chorvatsku. Inspirován výhledy na světlou oblohu nad tmavším mořem při cestě vzhůru serpentinami asfaltky od Senje k sedlu Vratnik.
Po ujasnění parametrů následovala fáze volby technologie výroby, ladění technických detailů, výroby zkušebních vzorků. Práce ještě přibrzdila pandemie Covid-19.
Přes všechny neplánované zádrhely se, zejména díky osobnímu nasazení majitele VFFOTO pana Vladimíra Fučíka, podařilo za necelých 8 měsíců zařadit první průměry magnetických přechodových filtrů do nabídky e-shopu VFFOTO.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images
 •      magnetické uchycení pro rychlou výměnu
 •      pozvolnější přechod v 2/3 respektuje třetinovou kompozici
 •      kompatibilní s ostatními filtry magnetického systému VFFOTO
 •      10 let záruka
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagesmagnetický přechodový ND 0,9 1/3 filtr VFFOTO GS 77 mm
 •      magnetické uchycení pro rychlou výměnu
 •      pozvolnější přechod v 1/3 respektuje třetinovou kompozici
 •      kompatibilní s ostatními filtry magnetického systému VFFOTO
 •      10 let záruka

Zcela nová řada ochranných pouzder pro magnetické filtry VFFOTO.

Nejbezpečnější a přitom kompaktní uložení magnetických fotofiltrů. Vyšli jsme vstříc požadavkům našich zákazníků, kteří volali po podobném systému ukládání magnetických filtrů jaký je u filtrů šroubovacích.

Dvoudílné pouzdro dokonale ochrání vaše filtry. Více filtrů o stejném průměru můžete seskládat na sebe do „komínku“, nosit pohromadě a významně tak šetřit místo.

 •      Pouzdro pro magnetické filtry významně šetří místo
 •      Spodní část pouzdra je z černě eloxované hliníkové slitiny
 •      Svrchní část tvoří černá krytka z ABS, můžete ji využít i jako krytku na objektiv
 •      Celý „komínek“ vložíte do měkkého polstrovaného sáčku ze síťoviny (je v ceně)
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagesmagnetické pouzdro 82 mm
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagesmagnetické pouzdro 49 mm

Vylepšený Lenspen VFFOTO 3 v 1

Inovovaný Lenspen VFFOTO nabízí 3 nástroje:

 •      výsuvný štětec na optiku,
 •      větší kruhovou čistící plošku,
 •      malou trojhrannou plošku, šikovnou pro čištění u hran filtrů anebo v omezeném prostoru, například při čištění zadního hledáčku fotoaparátu.
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Čisticí štětec VFFOTO (lenspen) 3 v 1

 

je speciálně navržený pro objektivy, fotografické filtry a hledáčky fotoaparátů. Na jedné straně je jemný štětec na odstranění hrubších nečistot a prachu. Na druhé straně jsou dva otočné  (kruhový a trojúhelníkový) segmenty s pružnou čisticí ploškou sloužící k odstranění mastnoty, otisků prstů atd. na plochách různých tvarů.


4. VFFOTO POINT – kontaktní místo v Praze.

Chceme Vám, našim zákazníkům, být ještě blíž a proto jsme od dubna 2020 zřídili nové kontaktní místo, VFFOTO POINT v Praze na adrese:

Fotoklub Kavalírka, Pod Kavalírkou 458/18, 150 00 Praha 5

s provozní dobou každé úterý (mimo státní svátky) 9-12 a 13-17 hodin.

Na VFFOTO POINTU je v provozní době přítomný zástupce VFFOTO, připravený Vám poradit s používáním nebo pomoci při problému s filtry VFFOTO. Za splnění níže uvedených podmínek si můžete i filtry VFFOTO na místě i zakoupit.

Na VFFOTO POINTU je možné uplatnit reklamaci filtrů VFFOTO. Členové Klubu VFFOTO zde mohou (po předchozí domluvě) předat také poškozené filtry VFFOTO k mimozáruční opravě.
Zároveň je zde možné  vyzvednout objednané a zaplacené zboží z e-shopu VFFOTO (až po potvrzení, že je vaše objednané zboží na kontaktním místě připravené).

VFFOTO POINT není klasická prodejna, ale filtry VFFOTO a příslušenství lze zde zakoupit na místě za akceptace těchto podmínek zákazníkem:
1) vytvoření on-line objednávky ve VFFOTO POINTU na vlastním zařízení nebo na notebooku VFFOTO
2) on-line platba kartou nebo on-line převod do Fio banky.

Po dobu pozastavení platnosti EET, přijímáme i platby v hotovosti.

Pokud nám napíšete na: info@vffoto.com co potřebujete nebo o co máte zájem, urychlíte své odbavení a můžete se spolehnout, že uvedené zboží pro Vás bude řádně připraveno.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

5. Nejčerstvější novinky z VFFOTO najdete na Facebooku a na Instagramu.

Chcete mít informace o dění ve VFFOTO z první ruky? Dřív než ve zpravodaji a takřka v reálném čase? Sledujte nás na Facebooku (VFFOTO.com) a na Instagramu (VFFOTOofficial).

Zároveň uvítáme když naše FB a Instagramové projekty obohatíte i o vaše vlastní příspěvky a fotografie. Mimo jiné třeba ve FB skupině „Fotofiltry na cestách-fotoskupina“.


6. Kurzy, workshopy, fotoexpedice VFFOTO a VFFOTO partnerů

VFFOTO workshop
Pořádá nebo spolupořádá přímo VFFOTO a lektory jsou zkušení fotografové, za jejichž odborné i pedagogické kvality ručíme. Pro kurz vám zapůjčíme potřebné filtry, takže si je vyzkoušíte přímo na své fototechnice.

Doporučované workshopy
jsou kurzy, workshopy či expedice, které pořádají spolupracovníci nebo ambasadoři VFFOTO, jejichž kvality i schopnost předávat znalosti známe. Můžeme je tedy s klidným svědomím doporučit.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

OD ZÁPADU PO SVÍTÁNÍ

datum konání: 12.06.2020
pořádá: Jaroslav Hora,
http://www.horuseye.cz/
cena: 3 490,-Kč

Více informací: Vyražte s námi na noční dobrodružství! Intenzivní fotografický workshop v Praze obsahuje hned několik náročných fotografických částí zaměřených převážně na práci s nízkou hladinou osvětlení. Fotit budeme v samotném centru Prahy a užijeme si její krásy při nočním focení a fotografování východu a západu Slunce.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

PRAHA STOVĚŽATÁ

datum konání: 16.06.2020
pořádá: Jaroslav Hora,
http://www.horuseye.cz/
cena: 2 190,-Kč

Více informací:  Praze se ne nadarmo říká Matička stověžatá. Zúčastněte se netradičního kurzu, zaměřeného na fotografování věží a hlavně z věží.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

ONLINE FOTO KURZ DLOUHÁ EXPOZICE VE DNE I V NOCI

datum konání:
Nejbližší začátek kurzu: 3. července 2020, 6 týdnů (3 x 2 týdny),
online, výuka tedy probíhá výhradně přes internet, z pohodlí vašeho domova
pořádá: Škola Perfektní Fotografie Bryana Petersona, instruktor Patrik Banas http://www.ppsop.cz/
cena: 3 490 Kč

Více informací: Využijte dlouhou expozici a nafoťte skutečné umělecké záběry – ve dne i v noci!
Už dávno jste chtěli objevit krásu dlouhé expozice, naučit se všechny ty kreativní techniky a kouzla s magickým či dramatickým výsledkem a využít pomalou rychlost závěrky ve svůj prospěch? Přesně to je obsahem tohoto kurzu! Fotografování s dlouhou závěrkou dodá vašim záběrům něco, čeho při běžném nastavení nedocílíte – díky přidání prvku dlouhého času budou vaše výsledné fotografie přímo umělecké.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

JIHOČESKÉ LÉTO S MASOŽRAVKAMI

datum konání: 11.07.2020 - celodenní
pořádá: Jiří Skořepa,
www.skorepa-photo.com
cena: 870 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 800 Kč

Více informací: Fotografování úchvatných masožravých rosnatek, bublinatek a dalších vzácných rostlin v neobyčejném světě jihočeských blat a pískoven. Naučíte se zvolit nejlepší úhel záběru, vnímat pozadí a pořídit fotografie s ohledem na správnou kompozici. A s využitím drobností jako odrazná deska nebo difuzor, dramaticky vylepšit své snímk

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images
 

NOČNÍ FOTOGRAFIE MĚSTA

datum konání: 16.06.2020
pořádá: Jaroslav Hora,
http://www.horuseye.cz/
cena: 2 090,-Kč

Více informací:  Fotografování noční Prahy.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

TAJUPLNÁ LETNÍ ŠUMAVA 2020

datum konání: 21.08.2020 – 23.08.2020
pořádá: Daniel Řeřicha, Tomáš Morkes, www.phototours.cz
cena: 3890 Kč

Více informací: Krajina bezedných slatí, nekonečných lesů a krásných horských luk. To vše je Šumava, úžasná krajina, kde se krajinářská fotografie fotí skoro sama.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP V ČESKOSASKÉM ŠVÝCARSKU

datum konání: 03.09.2020 – 06.09.2020
pořádá: Michal Vitásek, www.fotoskoleni.cz
cena: 2300 Kč

Více informací: Fotografujte pod vedením zkušeného fotografa v jednom z nejkrásnějších koutů České Republiky. Naučte se hledat a nacházet vhodné krajinné fotografické motivy.

 

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP NA SKOTSKÉM OSTROVĚ SKYE

datum konání: 28.09.2020 – 04.10.2020
pořádá: Michal Vitásek, www.fotoskoleni.cz
cena: 15000 Kč

Více informací: Pokud budete hledat esenci Skotska na malé ploše, určitě vždy skončíte na ostrově Skye. Rozmanitost, krása, divokost... toho všeho se Vám na ostrově dostane měrou vrchovatou. Skye je sice ostrov, ale s pevninou je spojen mostem, takže ani nepotřebujeme trajekt. Vydejte se poznávat a fotografovat tu nejkrásnější skotskou krajinu.

 

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

BAREVNÉ I DLOUHOČASOVÉ PODZIMNÍ CHORVATSKO 2020

datum konání: 03.10.2020 - 07.10.2020
pořádá: Jiří Skořepa, www.skorepa-photo.com
cena (včetně ubytování): 5800 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 5400 Kč

Více informací: Pojeďte fotografovat Jadran tak, jak ho určitě neznáte. Bez přeplněných pláží, vedra, kolon na silnicích a památek v obležení turistů. Poznejte Chorvatsko s barevným mořem i oblohou, s večerními červánky nad ostrovy, se střídáním mlhy a slunce nad jedinečnými bělostnými škrapy horského národního parku Severní Velebit.


7. Pár tipů na zajímavé výrobky VFFOTO.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagesredukce - step up ring - magnetický systém 67 mm na 77 mm

Redukční kroužek (step up ring) magnetického systému VFFOTO je vyroben z eloxovaného hliníku a z oceli. Umožňuje použít magnetické filtry o průměru 77 mm na objektivu o průměru 67 mm bez dalšího adaptéru nebo UV filtru.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imageskapsička VFFOTO na příslušenství - size L

Kapsička z lehoučké měkké polstrované nylonové síťoviny matně černé barvy. Poslouží k uložení fotofiltrů, nabíječek, kablíků, akumulátorů a jiného drobného fotopříslušenství.
uzavírání šňůrkou se samosvorkou
včetně kovové karabinky k zavěšení na opasek, popruh či očko
bezpečné uložení drobností
velikost L – vnitřní rozměr 110 x 110 mm,

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagessada magnetického přechodového ND 0,9 1/3 a ND 0,9 2/3 filtru VFFOTO GS 82 mm
 
 •      magnetické uchycení pro rychlou výměnu
 •      kompatibilní s ostatními filtry magnetického systému VFFOTO
 •      10 let záruka
 •      v setu: přechod 1/3 + přechod 2/3
 •      Záruka (let): 10
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagessada magnetického přechodového ND 0,9 1/3 a ND 0,9 2/3 filtru VFFOTO GS 72 mm
 
 •      magnetické uchycení pro rychlou výměnu
 •      kompatibilní s ostatními filtry magnetického systému VFFOTO
 •      10 let záruka
 •      v setu: přechod 1/3 + přechod 2/3
 •      10 let záruka
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagesmagnetický ND filtr 32000x VFFOTO GS 77 mm
 
 •      magnetické uchycení pro rychlou výměnu
 •      prvotřídní optické sklo
 •      minimální barevný posun
 •      nejnovější nanovrstvy
 •      14 antireflexních vrstev
 •      magnetický rámeček
 •      Záruka (let): 10
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow imagesmagnetický NIGHT SKY filtr VFFOTO GS 49 mm
 
 •      magnetické uchycení pro rychlou výměnu
 •      velmi kvalitní optické sklo
 •      nejnovější nanovrstvy
 •      14 antireflexních vrstev
 •      magnetický rámeček
 •      nepostradatelný pro noční foto
 •      Záruka (let): 10

Klub VFFOTO

O klubu VFFOTO
Pravidla
Aktuality
Setkání členů
Přihláška
Zpravodaj klubu VFFOTO

 

O značce VFFOTO

O nás
My a životní prostředí
Partnerská sekce VFFOTO
Ambasadoři filtrů VFFOTO
Ke stažení zdarma
Vzdělávání VFFOTO
Soutěže VFFOTO
Tiskové zprávy

Buďme v kontaktu

+420 731 474 681
info@vffoto.com