Přihlášení

0
Košík
CZK
Blog Články o polarizačních filtrech Nabízíme široký výběr kvalitních polarizačních C-PL filtrů

Nabízíme široký výběr kvalitních polarizačních C-PL filtrů

Polarizační filtry propouštějí světlo kmitající jen v jedné rovině. Ve fotografii mají dost velký význam, neboť: 

1. Odstraňují odlesky z nekovových předmětů 
2. Zvyšují sytost barev
3. Ztmavují modrou oblohu 
4. Odstraňují opar na horizontu.

Filtry mají obrovský význam při odstraňování odlesků z nekovových předmětů (vodní hladina, sklo, výklady obchodů), ale i v portrétní fotografii (odstranění odlesků z pleti fotografované soby). Nejvíce používanými jsou ale v krajinářské fotografii, kde pomáhají ztmavovat modrou oblohu a zvyšovat sytost barev fotografované scény. Z technického hlediska dělíme filtry na polarizační, lineární a modernější cirkulární (CPL = circular polarizer).

Polarizační C-PL filtr se používá k odstranění odlesků z nekovových ploch (okna, sklo, vodní plochy atd.). Zároveň zvyšuje ostrost prokreslení předmětů. Zesiluje modrou barvu oblohy a odstraňuje nevýraznou šedou barvu způsobenou množstvím rozptýleného a odraženého světla. Věřte, že tento efekt není možné udělat softwarově. Obraz, který vznikne po expozici s polarizačním filtrem, není možné nahradit ničím jiným. Právě z tohoto důvodu polarizační filtry nechybí ve výbavě žádného fotografa či kameramana.

V naší nabídce naleznete velice kvalitní cirkulární polarizační filtry  VFFOTO. Stačí si jen vybrat dle vašich požadavků. A pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat e- mailem na info@vffoto.com nebo volejte tel. 731 474 681. 

Více článků o filtrech najdete na www.fotofiltry.eu